Niemcy. 8-latek podpalił kanapę śpiących na niej rodziców. "Czuł się zaniedbany"

8-letni chłopiec z Monachium w Bawarii w Niemczech podpalił kanapę, na której spali jego rodzice. Chłopiec był zazdrosny o to, że rodzice poświęcają więcej czasu choremu dziecku, niż jemu. 8-latek trafił na obserwację u psychologów.
Zobacz wideo O włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Ojciec w ostatniej chwili chwycił dziecko

Do zdarzenia doszło 6 stycznia ok. godz. 6 rano w bloku mieszkalnym w dzielnicy Neuperlach w Monachium (Niemcy). 28-latek spał z żoną na rozkładanej kanapie w salonie, gdy nagle obudził go zapach spalenizny. Okazało się, że w mieszkaniu wybuchł pożar - płonęła tapicerka sofy, na której leżeli. Małżeństwo natychmiast wyskoczyło z posłania i ugasiło ogień. W międzyczasie na miejsce dotarli strażacy, lecz nie mieli za wiele do zrobienia, bo mieszkanie wystarczyło już tylko porządnie wywietrzyć - przekazał we wtorek dziennik "Abendzeitung München".

PakistanPakistan. Burza śnieżna zabiła 21 osób. Ogłoszono stan klęski żywiołowej

Monachium. Chłopiec podpalił kanapę. Nie poniesie prawnych konsekwencji

Szkody materialne były stosunkowo niewielkie, ale 28-latek został lekko ranny. Ponieważ przyczyna pożaru była początkowo niejasna, wezwano policję. Gdy funkcjonariusze rozmawiali z parą, podszedł do nich ich 8-letni syn i przyznał, że to on wzniecił ogień. Powiedział, że celowo podpalił kanapę zapalniczką, bo czuł się zaniedbany: rodzice nie poświęcali mu dość dużo uwagi - w przeciwieństwie do ich drugiego, chorego dziecka, które wymaga stałej opieki.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wąbrzeźno. 2,5-letni chłopiec w samej piżamie na mrozie. Pijana matka spała w mieszkaniu (zdjęcie ilustracyjne)Wąbrzeźno. 2,5-letni chłopiec w piżamie na mrozie. Matka spała w mieszkaniu

Rodzice byli zszokowani wyznaniem synka. 8-latek trafił na obserwację do szpitala dziecięcego, gdzie zostanie przebadany przez psychologów i terapeutów. Policjanci o całym zajściu poinformowali Urząd ds. dzieci i młodzieży.

Mońki. Wydzwaniał na 112, bo chciał porozmawiać o życiu. 'Bełkotał' po angielsku (zdjęcie ilustracyjne)Mońki. Wydzwaniał na numer alarmowy, bo chciał porozmawiać o życiu

Lokalna policja prowadzi dochodzenie, ale chłopiec nie poniesie żadnych konsekwencji. "W świetle prawa uważa się go za niezdolnego do podobnego przewinienia" - wyjaśnił rzecznik policji Werner Kraus w rozmowie z dziennikiem "Abendzeitung München".

Więcej o: