Wielka Brytania. "Daily Mail": Antyszczepionkowcy przygotowują się do "wojny" z rządem

Dziennikarz "Daily Mail" dotarł do informacji, z których wynika, że przeciwnicy szczepień przeciwko COVID-19 szkolą się pod okiem byłych żołnierzy do "działań bezpośrednich" wymierzonych w rząd. "Musimy uderzyć w szkoły, dyrektorów, szkoły wyższe, samorządowców, policję, wyższych urzędników zdrowia publicznego we wszystkich rejonach" - cytuje gazeta wypowiedź członkini grupy.

O działaniach, które mają przygotowywać przeciwnicy szczepień na Wyspach, "Daily Mail" poinformował w niedzielę (9 stycznia). Gazeta pisze, że w ramach przygotowań do walki z rządem prowadzone były m.in. ćwiczenia w stylu wojskowym. 

Zobacz wideo Jak system Pegasus wpłynął na obywateli? Kwiatkowski: Jest to największa ingerencja w życie prywatne

Wielka Brytania. Przeciwnicy szczepień szkolą się do "globalnej wojny" z rządem

Jak podają brytyjskie media, Alpha Men Assemble (grupa przeciwników szczepień) organizuje szkolenia z udziałem byłych członków sił zbrojnych. 

"Reporter 'Daily Mail' infiltrował przygotowania grupy w parku w Staffodshire, w czasie których głównie biali mężczyźni w średnim wieku szykowali się do działań bezpośrednich. Danny Glass, były Fizylier Królewski [nazwa, którą stosuje się do 7 Pułku Piechoty brytyjskiej - red.] ostrzegał, że walka nie jest 'dla tchórzy"- możemy przeczytać na stronie internetowej gazety. 

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Daily Mail" dodaje również, że do "bezpośrednich działań" członkowie szkoleń przygotowywani są przez weteranów, którzy uczą ich kickboxingu oraz formacji marszowych. Alpha Men Assemble, jak podaje brytyjska gazeta, przeprowadził serie ćwiczeń bokserskich "w razie gdyby były potrzebne" podczas protestu. Jeden z instruktorów grupy miał też dodać, że wolontariusze walczą w "globalnej wojnie" toczącej się między ludźmi a ich rządami. 

Poproszony o komentarz Dany Glass podkreślił, że cele Alpha Men Assemble będą "zawsze zgodne z prawem". Stwierdził, że określenie antyszczepionkowiec jest "obrzydliwym sposobem na kategoryzowanie ludzi, którzy wybierają autonomię ciała". Wspomniał także, że na sobotnim spotkaniu byli ludzie w starszym wieku i przedstawiciele różnych grup etnicznych, co "jest świadectwem społeczności, którą chcemy tworzyć". 

Rzeczniczka ds. bezpieczeństwa o informacjach "Daily Mail": Niezwykle niepokojące

W sprawie informacji opublikowanych przez "Daily Mail" wypowiedziała się Holly Lynch, rzeczniczka do spraw bezpieczeństwa Partii Pracy. - Rząd musi podjąć działania, które zapewnią społeczeństwo, że ta grupa osób zostanie szybko pociągnięta do odpowiedzialności za wszelkie czyny niezgodne z prawem - skomentowała. 

Więcej o: