David Sassoli nie żyje. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego od kilkunastu dni przebywał w szpitalu

Zmarł przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli. Miał 65 lat. O śmierci przewodniczącego poinformował jego rzecznik Roberto Cuillo na jednym z portali społecznościowych.

David Sassoli przebywał od 26 grudnia, czyli od ponad dwóch tygodni, w jednym z rzymskich szpitali. Powodem hospitalizacji była dysfunkcja systemu odpornościowego. Wcześniej, we wrześniu, przebywał w szpitalu w Strasburgu z powodu zapalenia płuc związanego z zakażeniem koronawirusem.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Obit Robert DurstRobert Durst nie żyje. Multimilioner został skazany za morderstwo

Nie żyje David Sassoli 

"David Sassoli zmarł 11 stycznia o godzinie 1:15 w CRO (centrum onkologii) w Aviano we Włoszech, gdzie był hospitalizowany od 26 grudnia" - napisał w nocy z poniedziałku na wtorek na Twitterze Roberto Cuillo. "Data i miejsce pogrzebu zostaną podane w najbliższych godzinach" - dodał.

David Sassoli był dziennikarzem włoskiej telewizji publicznej RAI. Prawie 13 lat temu został europosłem z ramienia Partii Demokratycznej. Jego kadencja jako przewodniczącego Parlamentu Europejskiego miała wygasnąć za kilka dni.

Tragedia w rejonie Gerlacha poruszyła opinię publicznąTragedia pod Gerlachem. Słowaccy ratownicy: Przewodnik bez uprawnień

Więcej o: