Francja. Morderca zgłosił się na posterunek. Przyszedł z odciętą głową swojego przyjaciela

38-latek zgłosił się do żandarmerii z torbą, w której znajdowały się głowa i genitalia jego przyjaciela. Ze słów zatrzymanego wynika, że między mężczyznami doszło prawdopodobnie do kłótni. Szczegóły sporu nie są jednak jak na razie znane.
Zobacz wideo Ekspert o mordercy z Mrowin: Myśli o sobie, że jest wręcz genialny

Mężczyzna zgłosił się do żandarmerii w Fréjus (miejscowość w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże) w piątek 7 stycznia po godzinie 11:00. 38-latek miał przyznać, że dzień wcześniej zabił swojego przyjaciela - podaje francuski dziennik "Le Figaro".

Strzelanina w sklepie Burlington w Los AngelesUSA. Policja przypadkiem zastrzeliła 14-latkę. Kula przebiła ścianę [ZDJĘCIA]

Francja. Mężczyzna zgłosił się na komisariat z odciętą głową

W torbie 38-latka znajdowała się odcięta głowa oraz męskie genitalia ofiary, której tożsamość podał podejrzany - czytamy. Policja udała się w miejsce zamieszkania, wskazanego przez domniemanego sprawcę, której znajdowało się w dzielnicy Villeneuve. Tam funkcjonariusze odnaleźli resztę ciała ofiary. Dziennik "Var-Matin" podaje, że na miejscu obecna była także żona ofiary. Kobieta miała znajdować się "w stanie osłupienia". 

Mężczyzna został natychmiast aresztowany. Teraz sprawą zajmą się śledczy z Tulonu. Według wstępnych informacji, na które powołuje się portal cnews.fr, ofiara miała zostać zabita po brutalnej walce w związku z prywatnym sporem, jednak jego szczegóły nie są jeszcze znane. Podejrzany miał być już znany policji z drobnych wykroczeń.

Więcej na temat aktualnych wydarzeń ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masyw Mont BlancFrancja. Alpinista dostał połowę skarbu, który znalazł na zboczu Mont Blanc

Zabójstwo we francuskim Kodeksie karnym

Zgodnie z francuskim Kodeksem karnym zabójstwo w typie podstawowym zagrożone jest karą do 30 lat pozbawienia wolności. Jeśli jednak nastąpią pewne okoliczności, kara może zostać zaostrzona do dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o: