Morderstwo Polaka w Londynie. Zatrzymano nożownika, to 13-latek

Policja zatrzymała 13-latka pod zarzutem zadania śmiertelnego ciosu nożem 46-letniemu Polakowi w Yiewsley w zachodnim Londynie. Mężczyzna jest pierwszą ofiarą morderstwa w Londynie w 2022 roku.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley, na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu. Śledztwo policji wykazało, że ofiarą jest mieszkający tam na stałe 46-letni obywatel Polski Dariusz W.

Polak na ulicy wdał się w sprzeczkę z grupą osób. W pewnym momencie został zaatakowany nożem i pomimo podjętych prób reanimacji zmarł na skutek odniesionych licznych ran. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Policja apelowała o pomoc w poszukiwaniach.

Więcej najnowszych informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W czwartek aresztowano 13-latka, który jest podejrzany o zadanie śmiertelnego ciosu Polakowi. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci mężczyzny były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej.

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy

30 nastolatków zostało zamordowanych w 2021 roku w Londynie

To pierwsze zabójstwo w Londynie w 2022 roku. Pięć dni wcześniej, w sylwestra śmiertelnie dźgnięty nożem został 16-letni chłopiec, który był 30. nastolatkiem zamordowanym w zeszłym roku w Londynie. Jak podaje "Evening Standard" jest to najgorszy bilans w historii.

Londyn. Polak pierwszą ofiarą morderstwa w 2022 roku Londyn. Polak pierwszą ofiarą morderstwa w 2022 roku

Oznacza to, że nastolatkowie stanowili ponad jedną czwartą ofiar zabójstw w Londynie w zeszłym roku. Spośród 30 nastoletnich ofiar, aż 27 zmarło wskutek dźgnięcia nożem, dwie zostały śmiertelnie postrzelone, a jedna zmarła w podpalonym budynku. 

 W całym 2021 r. w Londynie zamordowane zostały 122 osoby.

Więcej o: