Londyn. Polak pierwszą ofiarą morderstwa w 2022 roku

46-letni Polak jest pierwszą ofiarą mordesrtwa w Londynie w 2022 roku. Mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem na londyńskiej ulicy - informuje dziennik "Evening Standard". Policja poszukuje sprawców i apeluje o pomoc.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley, na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu. Śledztwo policji wykazało, że ofiarą jest mieszkający tam na stałe 46-letni obywatel Polski Dariusz W. - informuje portal "Evening Standard".

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Polak wdał się w sprzeczkę z grupą mężczyzn, do której doszło na ulicy, został on zaatakowany nożem i pomimo podjętych prób reanimacji zmarł na skutek licznych ran. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Policja prowadzi działania w celu ujęcia sprawców.

Zobacz wideo Żory: 40-letni mieszkaniec Rybnika zatrzymany w sprawie brutalnego zabójstwa koleżanki z pracy

Służby apelują do wszystkich, którzy mogli tego dnia przejeżdżać przez ulicę Tavistock w Yiewsley o kontakt. Do zdarzenia doszło w pobliżu ruchliwej drogi, więc kamery z samochodów mogły uchwycić mężczyzn podejrzanych o morderstwo.

30 nastolatków zostało zamordowanych w 2021 roku w Londynie

To pierwsze zabójstwo w Londynie w 2022 roku. Ostatni raz pięć dni wcześniej, w sylwestra śmiertelnie dźgnięty nożem został 16-letni chłopiec, który był 30 nastolatkiem zamordowanym w zeszłym roku w Londynie. Jak podaje "Evening Standard" jest to najgorszy bilans w historii.

Oznacza to, że nastolatkowie stanowili ponad jedną czwartą ofiar zabójstw w Londynie w zeszłym roku. Spośród  30 nastoletnich ofiar, aż 27 zmarło wskutek dźgnięcia nożem, dwie zostały śmiertelnie postrzelone, a jedna zmarła w podpalonym budynku. 

 W całym 2021 r. w Londynie zamordowane zostały 122 osoby.

Więcej o: