Brazylia. Jair Bolsonaro został wypisany ze szpitala. To kolejna hospitalizacja prezydenta

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w poniedziałek trafił do szpitala z powodu bólu brzucha wywołanego niedrożnością jelit. Po dwudniowej hospitalizacji opuszcza placówkę. O poprawie swojego stanu zdrowia poinformował na Twitterze.

"Jestem zwolniony [ze szpitala - red.]. Dziękuję wszystkim" - napisał na Twitterze Bolsonaro. I dodał: "wszystko mogę przez Tego, który mnie umacnia". Prezydent Brazylii post opatrzył zdjęciem z personelem medycznym, który doglądał polityka, od kiedy trafił do szpitala. 

Prezydent Brazylii trafił do szpitala z powodu niedrożności jelit 

Jair Bolsonaro podczas wakacji w południowym stanie Santa Catarina zaczął odczuwać silne bóle brzucha. W poniedziałek rano trafił do szpitala Vila Nova Star w Sao Paulo - podaje "The Guardian". 

"Jest w stabilnym stanie, przechodzi leczenie i zostanie poddany ponownej ocenie przez zespół doktora Antonio Luiz de Vasconcellos Macedo. W tej chwili nie ma prognozy, że wyjdzie ze szpitala" - napisano w poniedziałek w oświadczeniu szpitala. Lekarze nie wykluczali, że prezydenta czeka operacja. Z kolei we wtorkowym komunikacie medycy poinformowali, że przewód pokarmowy prezydenta wykazuje oznaki powrotu do zdrowia. Zaczął radzić sobie z płynną dietą. 

Zobacz wideo Rekordy zakażeń, prezydent na wojnie z sądami. Brazylia ma problem nie tylko z koronawirusem [OKO NA ŚWIAT]

Jair Bolsonaro został dźgnięty nożem podczas kampanii prezydenckiej 

Prezydent Brazylii we wrześniu 2018 roku podczas kampanii prezydenckiej został dźgnięty nożem przez mężczyznę cierpiącego na zaburzenia psychiczne. Jair Bolsonaro z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę oraz część jelita, stracił dużo krwi. Polityk po tym incydencie przeszedł szereg operacji, po których wrócił do zdrowia, jednak w lipcu ubiegłego roku trafił do szpitala Vila Nova Star. Bolsonaro skarżył się wówczas na trudności z mówieniem oraz uporczywą czkawkę.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej podobnych informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

- Przepraszam wszystkich, którzy mnie słuchają, od pięciu dni mam czkawkę - mówił 7 lipca 2021 roku podczas wywiadu radiowego. Prezydent Bolsonaro sądził wówczas, że nieprzyjemna dolegliwość mogła zostać wywołana lekami, które przyjmował po zabiegu stomatologicznym.

Prezydent Brazylii Jair BolsonaroDochodzenie ws. prezydenta Bolsonaro. Wiązał szczepienia na COVID-19 z AIDS

Więcej o: