Malta. Nowe informacje ws. morderstwa 29-letniej Polki. Są wyniki sekcji zwłok

29-letnia Polka, której ciało znaleziono w niedzielę w mieście Silema na Malcie, została zgwałcona i uduszona - podają tamtejsze media. W związku ze sprawą zatrzymano 20-letniego podejrzanego.

Ciało 29-letniej Polski zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia na promenadzie w Silemie w niedzielę około godziny 6:20. Miejsce to jest często odwiedzane przez biegaczy i spacerowiczów.

U kobiety stwierdzono uraz głowy, co m.in. dało podstawy do tego, by podejrzewać, że została zamordowana. Ze względu na to, że ciało pozbawione było części ubrań, policja podejrzewała również motyw seksualny,

Jak potwierdził dziennik "Times of Malta", sekcja zwłok wykazała, że Polka została zgwałcona, a następnie uduszona.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Malta. Morderstwo 29-letniej Polki

W sprawie zatrzymano podejrzanego 20-letniego mężczyznę. Obecnie przebywa on w placówce zajmującej się zdrowiem psychicznym. Mężczyzna miał powiedzieć śledczym, że w nocy, w której doszło do morderstwa, miał przemówić do niego diabeł. 20-latek nie usłyszał na razie żadnych zarzutów.

Zdjęcie ilustracyjneMalta. Ciało 29-latki Polki odnalezione przy promenadzie

Z medialnych doniesień wynika, że mężczyzna, jeszcze jako nastolatek, miał wysyłać kobietom niechciane wiadomości o tematyce seksualnej.

We wtorek wieczorem w pobliżu miejsca, w którym znaleziono ciało Polki, zgromadziły się setki osób. Na miejscu pojawił się m.in. premier Malty Robert Abela. Bliscy zorganizowali internetową zbiórkę na transport ciała kobiety do Polski. Z zakładanych 20 tys. euro zebrano już ponad 30 tys.

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>>

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Malta. Nowe informacje ws. morderstwa 29-letniej Polki. Są wyniki sekcji zwłok
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl