Francja. Igor Bogdanoff nie żyje. Kilka dni wcześniej zmarł jego brat bliźniak Grichka

Nie żyje Igor Bogdanoff, francuski prezenter telewizyjny i naukowiec. Zmarł w poniedziałek 3 stycznia, kilka dni po śmierci swojego brata bliźniaka Grichki. Obaj mężczyźni chorowali na COVID-19 i w ciężkim stanie trafili do szpitala Georges-Pompidou w Paryżu.

Igor Bogdanoff i Grichka Bogdanoff zmarli w wyniku ciężkiego przebiegu COVID-19 w wieku 72 lat. Najpierw 28 grudnia 2021 zmarł Grichka, a w poniedziałek 3 stycznia rodzina przekazała informację o śmierci Igora.

Zobacz wideo Chiny "wygrają" gospodarczo koronakryzys? Dyrektor z S&P: Pandemia pewne procesy przyspieszy [OKO NA ŚWIAT]

Nie żyje Igor Bogdanoff. Zmarł 3 stycznia, sześć dni po śmierci brata bliźniaka

"W pokoju i miłości, w otoczeniu dzieci i rodziny, Igor Bogdanoff odszedł w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku" - napisała w oświadczeniu rodzina, które następnie zostało wysłane do Agencji France-Presse (AFP). Jak podaje francuska gazeta "Le Monde", choć rodzina nie chciała informować o przyczynach śmierci bliźniaków, na jaw wyszło, że mężczyźni zmarli na COVID-19. Rodzina w rozmowie z francuską gazetą "Nice-matin" potwierdziła jednak informacje o przyczynie zgonów oraz dodała, że obaj bracia nie byli zaszczepieni.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Igor Bogdanoff osierocił żonę i sześcioro dzieci. Jego brat Grichka nie był w żadnym stałym związku, nie doczekał się również potomstwa.

Igor i Grichka Bogdanoff. Kim byli ci słynni bliźniacy?

Jak podaje "Le Monde" nazwisko Bogdanoff słynni bliźniacy zawdzięczają ojcu, rosyjskiemu księciu, który był malarzem. Co ciekawe, oni sami należeli do arystokratycznego klanu Osten-Sacken–Bogdanoff. Udało im się zdobyć popularność, prowadząc program paranaukowy "Temps X" w latach 1979-87. I choć Grichka pasjonował się fizyką teoretyczną, a Igor miał doktorat z matematyki, ich artykuły naukowe spotykały się z krytyką wielu badaczy. Pojawiały się również oskarżenia o plagiat.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Grichka BogdanoffGrichka Bogdanoff nie żyje. Miał 72 lata. Na oddział trafił z objawami koronawirusa

Igor i Grichka Bogdanoff byli również znani z zamiłowania do operacji plastycznych. Pierwsze zmiany w ich wyglądzie zauważono już w latach 90. Mężczyźni jednak zaprzeczali temu, że korzystali z chirurgii plastycznej.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Francja. Igor Bogdanoff nie żyje. Kilka dni wcześniej zmarł jego brat bliźniak Grichka
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl