Brazylia. Prezydent Jair Bolsonaro w szpitalu. "W tej chwili nie ma prognozy, że wyjdzie ze szpitala"

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w poniedziałek rano trafił do szpitala z silnym bólem brzucha. Lokalne media podają, że - zdaniem lekarzy - ból spowodowany był niedrożnością jelit. Obecnie stan prezydenta Brazylii jest stabilny.

Jak podaje Reuters, Szpital Vila Nova Star w Sao Paulo poinformował, że prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został przyjęty w poniedziałek rano z powodu silnego bólu brzucha. Lekarze podejrzewają, że przyczyną stanu zdrowia brazylijskiego prezydenta jest niedrożność jelit.

Zobacz wideo Brazylijski wariant wirusa. Czy dojdzie do czwartej fali?

Prezydent Brazylii trafił do szpitala. Lekarze podejrzewają niedrożność jelit

Prezydent Brazylii trafił do szpitala w poniedziałek rano. Jair Bolsonaro skarżył się na silny ból brzucha. "Jest w stabilnym stanie, przechodzi leczenie i zostanie poddany ponownej ocenie przez zespół doktora Antonio Luiz de Vasconcellos Macedo. W tej chwili nie ma prognozy, że wyjdzie ze szpitala" - czytamy w oświadczeniu szpitala. Lekarze nie wykluczają, że prezydenta Brazylii czeka operacja.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Prezydent Brazylii zaatakowany nożem podczas wiecu wyborczego. Obrażenia zagrażały jego życiu

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro kilkukrotnie trafiał do szpitala od czasu, gdy został dźgnięty nożem podczas kampanii prezydenckiej w 2018 roku przez mężczyznę z zaburzeniami psychicznymi. Obrażenia były bardzo poważne. Jair Bolsonaro miał przebite płuco, uszkodzoną wątrobę oraz część jelit, stracił dużo krwi.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Prezydent Brazylii Jair BolsonaroDochodzenie ws. prezydenta Bolsonaro. Wiązał szczepienia na COVID-19 z AIDS

Dzięki operacji jego stan zdrowia znacznie się poprawił. Jednak w lipcu 2021 roku prezydent Brazylii został przewieziony do szpitala Vila Nova Star, gdyż miał trudności z mówieniem i skarżył się na czkawkę.

- Przepraszam wszystkich, którzy mnie słuchają, od pięciu dni mam czkawkę - mówił 7 lipca zeszłego roku w radiowym wywiadzie. Prezydent Brazylii podejrzewał, że ta nieprzyjemna przypadłość mogła być spowodowana lekami, które przyjmował po zabiegu stomatologicznym.

Więcej o: