Korea Płn. Kim Dzong Un coraz chudszy, stracił 20 kg. "To nie choroba, je mniej ze względu na kraj"

Kim Dzong Un spotkał się z politykami partii rządzącej Koreą Północną. Reżimowe media opublikowały zdjęcia, na których widać, że coraz bardziej chudnie i napisały, że "przywódca je mniej ze względu na kraj". Eksperci spekulują jednak, że Kim Dzong Un może mieć poważne problemy zdrowotne.

Media na całym świecie zastanawiają się, czy nagła utrata wagi Kima Dzong Una powiązana jest z jego stanem zdrowia. Eksperci spekulują, że koreański dyktator może być poważnie chory.

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie" Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Kim Dzong Un traci na wadze. Reżimowe media przekonują, że chudnie ze względu na kraj

37-letni koreański dyktator chudnie w oczach. Reżimowe media zapewniają, że Kim Dzong Un nie ma problemów ze zdrowiem, a jedynie "je mniej ze względu na kraj", który boryka się z niedoborami żywności - podaje "The Daily Mail". Koreańska reżimowa telewizja stwierdziła również, że widok "wychudzonego" Kima "łamie serca" mieszkańców kraju.

Zdaniem analityków, władze chciały wykorzystać zmianę wagi Kima do wzmocnienia lojalności wobec reżimu w tych trudnych dla obywateli Korei Północnej czasach.

W listopadzie pojawiły się pogłoski, że znaczna utrata wagi Kim Dzong Una (stracił ponad 20 kilogramów), oraz jego miesięczna nieobecność w sferze publicznej, są wynikiem choroby.

Statek Harvey MilkUSA. Marynarka nazwała statek imieniem lidera walki o prawa gejów [ZDJĘCIA]

Korea Północna. Niedobory żywności, leków i rosnące ceny towarów

Jak podaje "The Daily Mail", Kim Dzong Un jeszcze w październiku tego roku poinformował obywateli Korei Północnej, że muszą spodziewać się niedoboru żywności, dopóki ponownie nie zostanie otwarta granica z Chinami w 2025 roku. Według szacunków ONZ tylko w 2021 roku w Korei Północnej brakowało około 860 tys. ton żywności. - Powiedzenie nam, że mamy znosić trudności do 2025 roku, jest tym samym, co mówienie nam, żebyśmy umarli z głodu - podsumował w rozmowie z "The Daily Mail" jeden z mieszkańców Korei Północnej.

Kim Dzong UnKim Dzong Un rozdał prezenty. Wśród nich "socjalistyczny zapach oceanu"

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdy pod koniec grudnia Kim Dzong Un spotkał się z politykami partii rządzącej Koreą Północną, mieli oni podjąć rozmowy nie o zapaści gospodarczej, ale o "poprowadzeniu kraju do kolejnego etapu zwycięstwa". Władze w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej, próbują opanować rosnące ceny towarów i szerzące się przez brak leków choroby. W mieście nie ma nawet papieru do drukowania pieniędzy.

Mieszkańcy Korei Północnej od lat mierzą się od lat ze skrajną biedą i ubóstwem, a reżimowi, który łamie prawa człowieka na masową skalę, ONZ zarzuca m.in. ograniczanie obywatelom dostępu do pożywienia.

Więcej o: