Próbowali wysiąść z lecącego samolotu. Nie chcieli lądować w Serbii [WIDEO]

Dwoje pasażerów lotu do Bośni i Hercegowiny próbowało wysiąść z lecącego samolotu. Powód? Z powodu mgły pilot musiał zmienić miejsce lądowania, a para nie chciała zatrzymywać się w Serbii. Postawiono im zarzuty karne.
Zobacz wideo Wysadzili bankomat, żeby się do niego włamać

Do niecodziennej sytuacji doszło w nocy z 28 na 29 grudnia na pokładzie samolotu linii Wizz Air. Nad lotniskiem w Tuzli na północy Bośni i Hercegowiny wisiała gęsta mgła, dlatego lecący z Danii samolot przekierowano do stolicy Serbii, Belgradu. Dwójka pasażerów nie chciała pogodzić się z decyzją pilota i chciała wysiąść z lecącej maszyny. Na nagraniu zarejestrowanym przez jednego z pasażerów widać, jak stewardowie powstrzymują mężczyznę przed otworzeniem drzwi. Kiedy podróżny został obezwładniony, próbę wyjścia z samolotu podjęła jego partnerka. 

 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

NASA Space TelescopeHubble zadziwiał i zachwycał. Teleskop Webba będzie jeszcze potężniejszy. Najlepsze zdjęcia

Próbował wysiąść z lecącego samolotu, wykrzykiwał nienawistne hasła. Para usłyszała zarzuty

Mężczyzna, który chciał wysiąść z lecącego samolotu, wykrzykiwał także obraźliwe hasła pod adresem narodu serbskiego. O niebezpiecznym zachowaniu pary poinformowano służby. Gdy samolot wylądował, aresztowano nerwowych pasażerów. 

- Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, jesteśmy linią lotniczą, która nie toleruje nadużyć wobec naszych pasażerów i personelu - podkreślił przedstawiciel linii lotniczych Wizz Air. Jak poinformował bośniacki portal Klix.ba, parze postawiono zarzuty karne za podżeganie do nienawiści i nietolerancji na tle narodowościowym, rasowym i religijnym, a także zagrażanie bezpieczeństwu przestrzeni powietrznej.

Dlaczego pasażer samolotu Wizz Air zareagował tak nerwowo? Tego nie wiadomo. Media spekulują jednak, że mężczyzna mógł być uczestnikiem wojny w Bośni i Hercegowinie (1992-1995). Wiadomość o lądowaniu w Serbii mogła przywrócić trudne wspomnienia lub wywołać strach przed odpowiedzialnością karną za udział w konflikcie.

Sąd - zdjęcie ilustracyjneGrudziądz. Śmierć 6-tygodniowego dziecka. Rodzice odpowiedzą za znęcanie się

Więcej o: