19-latek próbował wtargnąć z bronią do zamku Windsor. Królowa spędza tam święta z rodziną

Brytyjska policja aresztowała mężczyznę, który próbował wtargnąć za na teren zamku Windsor. W pałacu Boże Narodzenie spędza królowa Elżbieta.

Jak poinformowała miejscowa policja, dziewiętnastolatek z Southampton usiłował dostać się do pałacu o 8.30 czasu lokalnego. Został zatrzymany w chwili wejścia na teren zamku, nie udało mu się dostać do żadnego z budynków. Policja podała, że mężczyzna miał przy sobie "broń ofensywną", nie podano jakiego rodzaju.

Brytyjskie prawo definiuje "broń ofensywną", jako każdy przedmiot, wykonany lub przystosowany, by spowodować obrażenia. Zwykle to broń biała.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem naruszenia bezpieczeństwa w miejscu chronionym i posiadania broni. Obecnie przebywa w areszcie. Policja prowadzi śledztwo w sprawie wtargnięcia. Funkcjonariusze zapewniają, że sytuacja została opanowana i nie stwarza zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.

Członkowie rodziny królewskiej zostali poinformowani o incydencie. W tym roku brytyjska królowa spędza Boże Narodzenie w zamku Windsor, a nie jak zazwyczaj- w posiadłości Sandringham. Elżbieta odwołała tradycyjny wyjazd ze względu na pandemię.

Królowa spędza święta z synem, księciem Karolem i jego żoną Kamilą. To pierwsze święta od śmierci męża królowej, księcia Filipa. 

Zobacz wideo Chociaż wielcy królowie przeszli do historii, w Europie ciągle rządzi jeden monarcha absolutny
Więcej o: