Francuskie zoo zamknięte po ucieczce dziewięciu wilków. Cztery zostały zastrzelone

Ogród zoologiczny we Francji zostało zamknięty po ucieczce watahy wilków. W związku z "niebezpiecznych i nienormalnym zachowaniem" cztery wilki zostały zastrzelone. Pięć uśpiono.

Do zdarzenia doszło w ogrodzie zoologicznym Trois Vallées w miejscowości Montredon-Labessonnié na południu Francji (departament Tarn). W ubiegłym tygodniu, w godzinach odwiedzin, dziewięć wilków wydostało się z wybiegu, uszkadzając zabezpieczenia.

Zobacz wideo Czy czeka nas atak Rosji na Ukrainę? Kwaśniewski: Sytuacja z Ukrainą jest trudna

Zwierzęta nikomu nie zrobiły krzywdy. Władze zoo podkreślają, że nie udało im się wydostać na zewnątrz kompleksu. - W tym czasie w zoo nie było wielu ludzi, nie było bezpośredniego zagrożenia - powiedział Fabien Chollet, lokalny urzędnik, którego za AFP cytuje "Guardian" .

Francja. Zoo zamknięte po uciecze wilków. Cztery zostały zastrzelone

W związku z problemami dotyczącymi bezpieczeństwa, urzędnicy zdecydowali o zamknięciu zoo. Personel zastrzelił cztery wilki, pięć z nich uśpiono. - Z powodu nienormalnego i niebezpiecznego zachowania cztery wilki zostały niestety zabite przez pracowników zoo - powiedział Sauveur Ferrara, szef ogrodu. 

Media przypominają, że zoo zostało zamknięte już w październiku 2020 roku. Powodem były niewystarczające środki bezpieczeństwa. Nakaz zamknięcia został podważony przez sąd. Władze zoo zakładają, że będą mogły je otworzyć przybytek w styczniu. 

Więcej o: