Filipiny. Wzrosła liczba ofiar tajfunu Rai. Nie żyje ponad 200 osób

Rośnie liczba ofiar tajfunu Rai, który uderzył w Filipiny 16 i 17 grudnia. Był to jeden z najsilniejszych tajfunów w tym państwie w ciągu ostatniej dekady.

W czwartek i piątek Rai uderzył w środkowy i południowy obszar Filipin. To drugi supertajfun od września tego roku. Większość z nich rozwija się między lipcem a październikiem.

Zobacz wideo Donald Tusk na demonstracji przeciwko "lex TVN": Jesteśmy tu w obronie wolnych mediów i wolnego słowa

Tajfun Rai. Ponad 200 ofiar śmiertelnych i 240 rannych

Na ten moment (20 grudnia) na Filipinach potwierdzono śmierć 208 ludzi, którą spowodował tajfun Rai. Rannych jest 240 osób, a 50 uważa się za zaginionych. Z zagrożonego obszaru ewakuowano również ponad 300 tys. ludzi. Wiatr, który uderzył w kraj, osiągnął prędkość około 200 kilometrów na godzinę

Philippines Asia StormTajfun Rai uderzył w Filipiny. Nie żyje co najmniej 75 osób [ZDJĘCIA]

Filipiny. Kraj woła o pomoc. Problemem są zasoby żywności

Manifestacje 'My zostajeMY'. Tak protestują PolacyManifestacje "My zostajeMY". Tak protestują Polacy [GALERIA]

Jak informowaliśmy, supertajfun uderzył m.in. w najchętniej odwiedzone przez turystów wyspy: Siargao, Bohol oraz Palawan. W akcje ratunkowe na obszarach dotkniętych kataklizmem zaangażowana jest straż pożarna, policja, straż przybrzeżna, a także tysiące żołnierzy. O pomoc zwrócił się wicegubernator Dinagat, Nilo Demery. Powiedział, że zniszczenia objęły 95 procent obszaru, którym zarządzał.

Więcej o: