Gigantyczny sum utknął w kanalizacji. Ponad dwumetrową rybę wyciągał dźwig [WIDEO]

Gigantyczny sum zablokował kanalizację w Linz w Austrii. Ponad dwumetrowa ryba nie była w stanie przedostać się samodzielnie przez śluzy, dlatego konieczna była interwencja służb, które wyciągnęły ją stamtąd dźwigiem.

W Linz w północno-wschodniej Austrii w piątek 17 grudnia służby interweniowały w sprawie zatkanej rury odpływowej. Jak się okazało, zablokowała ją ponad dwumetrowa ryba. 

Zobacz wideo Szadkowska: Zaledwie 26% ankietowanych deklaruje, że chce kupić żywego karpia

Austria. Gigantyczny sum zablokowany w kanalizacji 

Sum utknął w kanalizacji miejskiej na terenach przemysłowych Linzu w pobliżu Dunaju. Ryba wpłynęła do rur, jednak ze względu na swoje gabaryty nie była w stanie przedostać się przez śluzy. Kanalizacja została zatkana, a na pomoc wezwano służby miejskie. 

Rury pozostawały zablokowane przez kilka godzin. Ryba musiała zostać usunięta przy pomocy dźwigu. - Sum miał około 2,5 metra długości i ważył około 100 kilogramów - powiedziała mediom jedna z osób zaangażowana w akcję cytowana przez portal heute.at

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Philippines Asia StormTajfun Rai uderzył w Filipiny. Nie żyje co najmniej 75 osób [ZDJĘCIA]

Nagranie z akcji wyciągania suma z kanalizacji zostało opublikowane w mediach społecznościowych, gdzie zdobyło ogromną popularność. Internauci nie są w stanie nadziwić się rozmiarom suma. Zazwyczaj ryby te osiągają ok. 100-150 cm długości, rosną jednak przez całe życie, dlatego spotykane są również ponad dwumetrowe okazy - również w Polsce. 

Zdaniem niektórych sum mógł osiedlić się chwilowo w rurach kanalizacji, by chronić młode. Teza ta nie została jednak potwierdzona. Według portalu pledgetimes.com akcja wydobywcza suma nie zakończyła się szczęśliwie. Ryba prawdopodobnie jej nie przeżyła. 

Mark RutteHolandia. Rząd wprowadza ogólnokrajowy lockdown z powodu koronawirusa

Więcej o: