Jacek Jaworek ukrywa się w Austrii? Wiedeńskie służby apelują do mediów o publikację zdjęcia mężczyzny

Prokuratura w Wiedniu poleciła tamtejszej policji, by zwróciła się do mediów o opublikowanie wizerunku poszukiwanego od kilku miesięcy Jacka Jaworka. Mężczyzna jest podejrzany o zastrzelenie trzech osób. Niewykluczone, że może ukrywać się w którymś z niemieckojęzycznych krajów.

Od 10 lipca trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w leżących kilkadziesiąt kilometrów od Częstochowy Borowcach zamordował swojego brata, szwagierkę oraz ich 17-letniego syna.

Z domu, w którym doszło do tragedii, udało się uciec tylko 13-latkowi, który schował się przed mężczyzną, a potem uciekł przez okno.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Policja od początku nie wykluczała, że Jacek Jaworek mógł uciec za granicę.

Zobacz wideo Lipiec 2021 r. Policja poszukuje Jacka Jaworka podejrzanego o potrójne zabójstwo

Poszukiwania Jacka Jaworka. Austriacka policja prosi o informacje

W opublikowanym w tym tygodniu komunikacie austriacka policja poinformowała, że "według polskich władz podejrzany może przebywać w krajach niemieckojęzycznych".

"Wiedeńska Dyrekcja Policji zwraca się teraz na polecenie wiedeńskiej prokuratury o publikację zdjęcia w mediach" - czytamy w komunikacie. Austriaccy funkcjonariusze apelują do obywateli o informacje, także przekazywane anonimowo.

EUROPOL i ENFAST próbują schwytać najbardziej poszukiwanych przestępców. Wśród nich Jacek JaworekPoszukiwany ws. zabójstwa Jacek Jaworek z notą "most wanted" EUROPOLU

W grudniu sieć współpracy policyjnej ENFAST wspierana przez EUROPOL rozpoczęła kampanię "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021". W ramach kampanii publikowany jest też wizerunek Jacka Jaworka.

"Jacek Jaworek jest podejrzany o zabójstwo trzech osób. W nocy z 9 na 10 lipca 2021 r., działając z motywów zasługujących na szczególne potępienie, z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia brata, żony brata i ich dziecka, dopuścił się zabójstwa tych trzech osób, wykorzystując broń palną" - czytamy na stronie eumostwanted.eu. Za pomoc w odnalezieniu Jaworka służby oferują 20 tys. złotych (ok. 4,3 tys. euro).

Więcej o: