Nepal. Samolot złapał gumę. Maszynę z pasa startowego ściągnęli pasażerowie [WIDEO]

Gdy nepalski samolot podczas lądowania złapał gumę, pasażerowie natychmiast zareagowali. Wszystko zostało uwiecznione i opublikowane. Nagranie, na którym pasażerowie próbują przepchnąć samolot z pasa startowego, stało się wiralem.

Samolot Twin Otter o numerze rejestracyjnym 9NAEV, należący do nepalskiej linii lotniczej, Tara Air złapał gumę i utknął na pasie startowym. Aby udrożnić lotnisko, pasażerowie wysiedli z maszyny i zaczęli pchać samolot po pasie startowym. Całe zdarzenie, do którego doszło na początku grudnia, zostało nagranie przez jednego ze świadków i opublikowane w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Nepalczyk pokazał film tuż spod szczytu K2! Historyczne wejście

Nepal. Nagranie, na którym pasażerowie pchają samolot, stało się wiralem 

Wideo uwieczniające, jak pasażerowie zepchnęli samolot, zostało opublikowane na Tik Toku i z miejsca stało się bardzo często oglądanym i udostępnianym nagraniem. Świadek incydentu uwiecznił, jak kilkudziesięciu pasażerów oraz pracowników lotniska wspólnymi siłami próbują udrożnić pas startowy lotniska.  

Samoloty pchane przez pasażerów już się zdarzały, np. na Syberii 

Rzecznik siostrzanej firmy Tara Air - Yeti Airlines przekazał, że samolot lecący z Simkot w Humla wylądował na lotnisku Bajura (wschodni Nepal), kiedy doszło do pęknięcia opony. Pasażerowie oraz obsługa lotniska wspólnymi siłami przeciągnęła maszynę na drugą stronę, aby inne samoloty ponownie mogły startować i lądować na lotnisku - podaje indianexpress.com. Później na lotnisku wylądował samolot z oponami i inżynierami, którzy naprawili usterkę maszyny. Następnie oba samoloty wzbiły się w powietrze i wylądowały w Nepalgunj (położonym w zachodnim Nepalu).

Przeczytaj więcej podobnych informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

To nie jedyna taka sytuacja, która miała miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Do podobnego zdarzenia doszło na Syberii w 2014 roku - przypomina portal nypost.com. Wówczas pasażerowie musieli zepchnąć swój samolot z pasu startowego po tym, jak maszyna przymarzła.  

Więcej o: