Eksplozja w obozie dla palestyńskich uchodźców. Rośnie liczba ofiar

W pobliżu Tyru w południowym Libanie doszło do dużej eksplozji - podaje Agencja Reutera, dodając, że znajduje się tam obóz dla uchodźców z Palestyny. Zginęło co najmniej 20 osób, ale ofiar może być więcej.

W Burj Al-Shamali - dzielnicy, będącej obozem dla palestyńskich uchodźców w pobliżu Tyru w południowym Libanie doszło do silnej eksplozji. Według Agencji Reutera, która powołuje się na źródła palestyńskie, wybuch nastąpił prawdopodobnie w magazynie broni należącym do Hamasu na terenie obozu. 

Liban. Wybuch w ośrodku dla uchodźców. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej 20 osób zginęło - przekazał korespondent telewizji Al-Arabiya.

W mediach społecznościowych pojawiają się nagrania z momentu eksplozji. Według lokalnego dziennika An-Nahar najpierw doszło do pożaru, który rozprzestrzenił się na znajdujący się w pobliżu meczetu Abi bin Kaaba magazyn broni. "Ofiar może być wiele, na miejsce zmierzają ekipy ratownicze" - podaje dziennik.

Według dziennika Lorient Today karetki pogotowia wjeżdżały do obozu i transportowały rannych w czasie trwania kolejnych wybuchów.  Miejsce zdarzenia zostało otoczone kordonem przez armię libańską. 

W dwunastu obozach palestyńskich na terenie Libanu mieszka kilkaset tysięcy ludzi. Pierwsze z nich powstały już w 1948 roku. Był to moment, gdy promilitarne grupy żydowsko-syjonistyczne rozpoczęły okupację Palestyny. Dopuszczano się mordów na mieszkającej tam ludności, a także kilkaset tysięcy ludzi wypędzono ze swoich domów. Obecnie sumę uchodźców palestyńskich szacuje się na blisko 6 milionów.

Więcej o: