Hiszpania. Funkcjonariusze uratowali psa, pod którym załamał się lód [NAGRANIE]

Funkcjonariusze hiszpańskiej Straży Obywatelskiej wskoczyli do lodowatej wody, by uratować znajdującego się w niej psa. Nagranie z akcji ratunkowej podbiło serca użytkowników portali społecznościowych.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w hiszpańskim mieście Badaguás. Przerażona właścicielka czworonoga poinformowała o sytuacji służby we wtorek 7 grudnia około godziny 11:00. Z jej relacji wynikało, że zwierzę podczas spaceru wybiegło na środek jeziora, a następnie załamał się pod nim lód. 

Zobacz wideo Złotoryja. Policja uratowała jeża, który wpadł do szybu

Hiszpania. Straż Obywatelska uratowała psa. Funkcjonariusze weszli po zwierzę do lodowatej wody

Uwięzionego w jeziorze czworonoga uratowało dwóch hiszpańskich funkcjonariuszy. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać, jak mężczyźni łamią lód pokrywający powierzchnię zbiornika, a następnie przedostają się do zmęczonego i wystraszonego psa

Więcej wiadomości z Hiszpanii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Tatry (zdjęcie ilustracyjne)"Stary niedźwiedź mocno śpi" w pobliżu szlaku. TPN zamyka jedną z dróg

Uratowali psa z zamarzającego jeziora. Zmęczone zwierzę podpłynęło do mężczyzn

Na zamieszczonym przez hiszpańską Straż Obywatelską filmie widać, jak zmęczony pies podpływa do funkcjonariuszy i wychodzi utworzonym przez nich wodnym korytarzem. Mężczyźni na wezwanie zareagowali błyskawicznie i bez przygotowania oraz specjalistycznego sprzętu weszli do wody. Lód, który uniemożliwiał zwierzęciu przedostanie się na brzeg, funkcjonariusze złamali jedynie za pomocą gałęzi. 

Zima w BieszczadachPogoda. W nocy ścisnął mróz, w Bieszczadach "śnieg po kolana"

W komentarzach umieszczonych pod nagraniem, można przeczytać o heroicznym zachowaniu funkcjonariuszy, który narazili własne bezpieczeństwo, by pomóc czworonogowi. Warto jednak dodać, że takie działania powinny być wykonywane zawsze przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, tak jak miało to miejsce i w tym przypadku. 

Więcej o: