Polscy turyści utknęli w Maroku. Mówią o bezczynności ambasady

W Maroku utnknęło prawie 300 polskich obywateli. Z powodu obostrzeń i uszczelnienia granic, Polacy nie mają jak wrócić do kraju. Jak informuje RMF24, marokańskie władzie nie udzieliły zgody na lądowanie samolotu biura podróży, który miał przetransportować turystów do Polski. Szanse na terminowy powrót rodaków maleją.

W niedzielę 28 listopada Maroko podjęło decyzję o wstrzymaniu transportu lotniczego i promowego w związku z nowym wariantem koronawirusa (omikronem). W północno-zachodniej Afryce utknęło 200 Polaków, którzy są klientami biur podróży oraz 70 Polaków podróżujących indywidualnie. Z powodu zamknięcia granic, turyści nie mogą wrócić do kraju. 

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Pandemia koronawirusa. Polacy nie mogą wydostać się z Maroka

W sprawie turystów próbujących wrócić do Polski wypowiedziało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Poinformowało, że większość Polaków znajdujących się w Maroku, to klienci biur podróży, w związku z czym, to operatorzy powinni zorganizować lot powrotny do kraju. Na to potrzebna jest jednak zgoda władz marokańskich. Jak informuje RMF24, lecący z Wysp Zielonego Przylądka samolot, który miał przetransportować kilkadziesiąt osób, nie otrzymał pozwolenia na lądowanie

Maroko. Polacy o kontakcie z Ambasadą RP: obrażonym tonem informują nas, że powrót mamy załatwić we własnym zakresie

70 turystów podróżujących indywidualnie pozostaje w kontakcie z Ambasadą Polską w Rabacie. Jak wynika z informacji udostępnianych w mediach społecznościowych przez Ambasadę, lot repatriacyjny ma odbyć się 2 grudnia i objąć 18 osób. 

Więcej wiadomości w sprawie uszczelnienia granic przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Polacy kontaktujący się z RMF24 opowiadają jednak o bezczynności ambasady. - Ambasada RP obrażonym tonem informuje nas: "Nic nie robimy, nie mamy żadnych planów, proszę sobie załatwiać we własnym zakresie - i to jeszcze obrażonym tonem" - cytuje słowa jednego z turystów stacja. 

Więcej o: