Polski naukowiec Łukasz Łuczaj zebrał grzyby w londyńskiej toalecie. Jego nagranie staje się hitem

O niecodziennym odkryciu polski naukowiec Łukasz Łuczaj poinformował na serwisie YouTube. Botanik umieścił tam nagranie, na którym widać jadalne grzyby rosnące w jednej z londyńskich toalet. Jak powiedział Łuczaj, "dokonałem bardzo ciekawego znaleziska biologicznego".

Toaleta, w której botanik znalazł grzyby znajduje się niedaleko Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew w Wielkiej Brytanii. Dr hab. Łukasz Łuczaj, kierownik Zakładu Botaniki Uniwersytetu Rzeszowskiego poinformował w filmiku na You Tube: "Wyrosły tam kustrzebki".

Zobacz wideo Niemcy przyśpieszają odchodzenie od węgla. W jakim świetle to stawia Polskę?

Wielka Brytania. W londyńskim pubie wyrosły grzyby. Łuczaj: Najpierw myślałem, że to śmieci

Na opublikowanym przez naukowca filmie widać grzyby rosnące w toalecie londyńskiego pubu "The Botanist". Jak informuje dr Łuczaj, na początku myślał, że ktoś wyrzucił tam po prostu śmieci. Po dokładniejszym przyjrzeniu się botanik zrozumiał jednak, że ma do czynienia z grzybami, które wyrosły na odkrytej ziemi tuż przy ścianie pomieszczenia.

Więcej równie ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- To jakiś gatunek workowca z rodzaju peziza - kustrzebka. Dodam, że w tym rodzaju są grzyby jadalne - mówi na nagraniu naukowiec. Dodaje również: - Pięknie pachną. 

Film z grzybobrania w londyńskiej toalecie staje się hitem w sieci

Filmik, na którym botanik pokazuje znalezione przez siebie grzyby, został wrzucony do sieci w sobotę 27 listopada i w 4 dni zdobył prawie 27 tysięcy wyświetleń. 

 

Na kanale kierownika Zakładu Botaniki Uniwersytetu Rzeszowskiego znajdziemy filmy głównie o tematyce biologicznej. Naukowiec prezentuje w nich różne gatunki roślin oraz znaleziska biologiczne. Jak informuje na YouTubie, organizuje także ekspedycje badawcze, które mają na celu dokumentowanie tradycji użytkowania roślin "tam, gdzie jest to jeszcze słabo zbadane (m.in. Chorwacja, Chiny, Laos, Kaukaz)". 

Więcej o: