Strzelanina w amerykańskiej szkole. 15-letni uczeń zabił troje kolegów

Trzy osoby zginęły a osiem zostało rannych w strzelaninie w szkole średniej Oxford High School na przedmieściach Detroit w stanie Michigan. Policja aresztowała podejrzanego o dokonanie zbrodni piętnastolatka.

Strzelanina miała miejsce w liceum ogólnokształcącym znajdującym się w dwudziestotysięcznym miasteczku Oxford Township, niespełna 50 kilometrów na północ od Detroit. Według szeryfa Mike’a McCabe piętnastoletni uczeń oddał od 15 do 20 strzałów. Troje uczniów zginęło na miejscu. Wśród ośmiu rannych osób jest nauczyciel. Tożsamości sprawcy nie ujawniono. Nie wiadomo jaki był jego motyw. Policja analizuje nagrania ze szkolnych kamer oraz wpisy podejrzanego w mediach społecznościowych.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Niepokojące incydenty w liceum w Oxford

W listopadzie dyrekcja liceum poinformowała na stronie internetowej o tym, że docierają do niej informacje o groźbach pod adresem społeczności szkoły. Jak donosi agencja AP miał tam też miejsce dziwny incydent, podczas którego ktoś zrzucił z dachu na podwórko głowę jelenia i pomalował czerwoną farbą kilka okien. Szeryf McCabe wyraził jednak przekonanie, że incydent z głową jelenia dotyczył innego ucznia i nie miał ze strzelaniną nic wspólnego.

Zobacz wideo Rzeki zalane antybiotykami. Normy przekroczone 300 razy
Więcej o: