Czechy. Milosz Zeman zaledwie po kilku godzinach wrócił do szpitala. Zakaził się koronawirusem

Prezydent Czech Milosz Zeman po kilku godzinach spędzonych w pałacu w Lanach trafił ponownie do Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze. Powodem jest zakażenie koronawirusem.

Czeski prezydent spędził w szpitalu wojskowym 46 dni z powodu powikłań związanych z przewlekłą chorobą. W czwartek przed południem opuścił szpital w karetce, która przewiozła go do pałacu w Lanach koło Pragi. Po ok. dziewięciu godzinach Milosz Zeman wrócił do szpitala z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Zobacz wideo Q&A o migracji i sytuacji na granicy

Czechy. Milosz Zeman zakażony koronawirusem. Znowu jest w szpitalu

Zakażenie prezydenta potwierdziła w swoim komunikacie jego kancelaria. Jak poinformowano, decyzja o ponownej hospitalizacji zapadła w porozumieniu z osobistym lekarzem Milosza Zemana.

Czeskie media informują, że prezydent nie ma objawów COVID-19 i że został wcześniej zaszczepiony trzema dawkami.

Łukasz Schreiber w Sejmie z Jarosławem Kaczyńskim i Michałem DworczykiemAfera mailowa. "Kilka pomysłów, które pomogłyby wygrać wybory"

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

W piątek Milosz Zeman miał mianować nowym premierem Petra Fialę, lidera Obywatelskiej Partii Demokratycznej i zwycięskiej w październikowych wyborach koalicji SPOLU. Kancelaria Milosza Zemana poinformowała jednak, że plany prezydenta zostały zawieszone na czas leczenia COVID-19, co opóźni powołanie nowego rządu w Czechach.

Prezydent Czech Milosz ZemanCzechy. Prezydent opuścił szpital, w piątek mianuje nowego premiera

Więcej o: