Czechy. Prezydent Milosz Zeman opuścił szpital, w piątek mianuje nowego premiera. To Petr Fiala

Prezydent Czech Milosz Zeman opuścił Centralny Szpital Wojskowy w Pradze. Przebywał w nim od 10 października, początkowo na oddziale intensywnej terapii. Ostatnie dni czeski prezydent spędził na oddziale rehabilitacyjnym, gdzie przyjmował polityków.
Zobacz wideo Mucha o ofensywie dyplomatycznej rządu: To próba podczepienia się pod sukces innych

Milosz Zeman przebywał w szpitalu przez ponad sześć tygodni. Jego kancelaria informowała, że powodem hospitalizacji są powikłania związane z przewlekłą chorobą. Lekarze sprecyzowali, że chodzi o chorobę wątroby.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Migranci na północy Francji (patrol policji) - zdjęcie ilustracyjneFrancja. 27 migrantów utonęło w kanale La Manche. Wszczęto śledztwo

Prezydent Czech opuścił szpital

W czwartek prezydent Czech został przewieziony do pałacu w Lanach koło Pragi, gdzie będzie mógł pracować, znajdując się pod stałą domową opieką. Stan zdrowia prezydenta będzie kontrolował jego osobisty lekarz.

Prezydencki kanclerz Vratislav Mynarz przekazał, że w piątek Milosz Zeman mianuje premierem Petra Fialę, lidera Obywatelskiej Partii Demokratycznej i koalicji SPOLU. - W poniedziałek przed południem prezydent za pośrednictwem wideokonferencji weźmie udział w szczycie prezydentów V4, który odbywa się w Budapeszcie. Później rozpocznie serię spotkań z kandydatami na ministrów - powiedział Vratislav Mynarz.

Rozmowy z kandydatami mają potrwać dwa tygodnie. Po nich prezydent ponownie spotka się z nowo powołanym premierem Petrem Fialą.

Szwedzka policja (zdjęcie ilustracyjne)Szwecja. Zaginiona Polka nie żyje. Jej mąż został aresztowany

Więcej o: