Tragedia na kanale La Manche. Zginęło 31 migrantów próbujących przedostać się do Wielkiej Brytanii

Podczas przeprawy migrantów do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche doszło do wypadku. Na francuskich wodach zginęło co najmniej 31 osób.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin poinformował w środę 24 listopada wieczorem o śmierci 31 migrantów, którzy próbowali przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche na dmuchanym pontonie. Udało się uratować dwie osoby. - To przerażająca sytuacja dla Francji, Europy i ludzkości, gdy ludzie giną na morzu z powodu przemytników - powiedział podczas konferencji prasowej.

Zobacz wideo 2 tysiące migrantów w białoruskim magazynie. Wielu dzieciom zabrakło miejsca. "Jest za zimno..."

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Francja. Utonęło kilkudziesięciu migrantów, próbujących dostać się do Wielkiej Brytanii

Do tragicznego zdarzenia odniósł się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który podkreślił, że jest "zszokowany" doniesieniami. - Teraz jest czas, abyśmy wszyscy wkroczyli, aby wspólnie pracować, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby rozbić te gangi [red. przemytników] - powiedział Johnson. 

Virus Outbreak NetherlandsProtest w Rotterdamie. Policja oddała strzały, w centrum stan wyjątkowy [ZDJĘCIA]

Głos w sprawie śmierci 31 migrantów zabrała minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Priti Patel. "Myślę o rodzinach wszystkich tych, którzy dziś tragicznie stracili życie na francuskich wodach" - napisała na Twitterze. I dodała, że "nowy plan imigracyjny rządu zmieni zepsuty system azylowy".

Beth Gardiner-Smith: Tragiczna prawda jest taka, że tym zgonom można było zapobiec

- Wzywamy ministra spraw wewnętrznych do rezygnacji w następstwie tej tragedii, a premiera do przejęcia kontroli, aby zapobiec dalszym śmierciom - powiedziała cytowany przez "The Guardian" Beth Gardiner-Smith, dyrektor generalna Safe Passage International.

I dodała, "tragiczna prawda jest taka, że tym zgonom można było - i należało - zapobiec. Nikt nie powinien ryzykować życia, aby osiągnąć bezpieczeństwo. Każdego dnia mężczyźni, kobiety i dzieci muszą podejmować niezwykłe wysiłki, aby dotrzeć do bezpiecznego miejsca, schronienia i bliskich w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie ma innej drogi. Dyrektor skrytykowała również politykę migracyjną rządu Wielkiej Brytanii. Podkreśliła, że "zagrywkami politycznymi" igra się z ludzkim życiem. 

Transporter BMD-3 ukraińskich oddziałów powietrznodesantowychWojna Rosji z Ukrainą coraz bardziej realna

Więcej o: