Śmierć Gabby Petito. Są wyniki sekcji zwłok jej narzeczonego. Zmarł od rany postrzałowej

Brian Laundrie zginął od rany postrzałowej w głowę - wynika z sekcji zwłok narzeczonego blogerki Gabby Petito, która zmarła w sierpniu 2021 roku. Młody mężczyzna popełnił samobójstwo.

Ciało 23-letniego Briana Laundriego znaleziono w październiku na terenie rezerwatu Carlton na Florydzie. Mężczyzna zaginął we wrześniu po tym, jak samotnie wrócił z podróży, w którą wybrał się ze swoją narzeczoną, blogerką Gabby Petito.

- Chris i Roberta Laundrie zostali poinformowani, że przyczyną śmierci ich syna było samobójstwo i rana postrzałowa w głowę. Wciąż opłakują stratę i mają nadzieję, że te odkrycia pozwolą obu rodzinom zamknąć temat - przekazał CNN Steve Bertolino, prawnik rodziny Laundrie.

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Śmierć Gabby Petito. 22-latka została uduszona

22-letnia Gabby Petito zaginęła w trakcie podróży kamperem, w którą para wyruszyła w lipcu 2021 r. z North Port na Florydzie. Przebieg podróży relacjonowali w mediach społecznościowych. Ostatnie zdjęcie z wyprawy Petito opublikowała pod koniec sierpnia. Wtedy też po raz ostatni skontaktowała się z rodziną.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

1 września Brian Laundrie wrócił kamperem do swojego domu, ale nie było przy nim jego narzeczonej. 11 września rodzina młodej kobiety zgłosiła jej zaginięcie. Niedługo potem odnaleziono zwłoki 22-latki, która, jak się okazało, została uduszona. W międzyczasie zniknął sam Laundrie. Nie oskarżono go o uduszenie narzeczonej - policja oficjalnie szukała go w związku z niedozwolonym użyciem kart płatniczych, które należały do zmarłej blogerki. Z sekcji zwłok wynika, że Gabby zmarła około 3-4 tygodnie przed znalezieniem jej ciała.

Policja opublikowała materiały, z których wynika, że w trakcie podróży między parą dochodziło do kłótni. Zostali nawet zatrzymani w związku z doniesieniem dotyczącym przemocy domowej. Oboje przyznali się, że doszło do rękoczynów, a na twarzy Briana widoczne były zadrapania, dlatego uznano, że to wobec niego stosowano przemoc. 12 października koroner przekazał jednak, że to 22-latka była ofiarą.

Potrzebujesz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia  pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: