Holandia. W mieście Zwolle wprowadzono godzinę policyjną. Powodem obawy przed zamieszkami

Z powodu zamieszek w Holandii, do których dochodziło podczas protestów antyszczepionkowców, burmistrz miasta Zwolle zdecydował się na wprowadzenie godziny policyjnej. Decyzja ta miała związek z demonstracją zaplanowaną przez przeciwników walki z COVID-19.

Na lokalnym portalu informacyjnym Gemeente Zwolle w poniedziałek 22 listopada zamieszczona została informacja o wprowadzeniu ograniczeń na ten dzień. Centrum miasta Zwolle zostało uznane na ten czas za obszar zagrożenia bezpieczeństwa. Jak napisano na serwisie, burmistrz Peter Snijders wprowadził restrykcje w porozumieniu z policją oraz prokuraturą. 

Holandia. Godzina policyjna miała zapobiec starciu antyszczepionkowców z policją

Godzina policyjna obowiązywała w mieście od 16.30 do 5.00 rano. Burmistrz Zwolle otrzymał sygnały świadczące o możliwości wystąpienia zamieszek i ewentualnym konflikcie z policją w związku z planowaną demonstracją. Gmina zwróciła się także bezpośrednio do mieszkańców, aby ci zabezpieczyli przedmioty znajdujące się na zewnątrz, jak doniczki czy rowery. 

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do starć z policją podczas demonstracji przeciwników walki z pandemią doszło ostatnich dniach w Holandii kilkukrotnie. "w Rotterdamie nielegalna demonstracja przeciwników rządowej polityki walki z COVID-19 przemieniła się w regularną bitwę z funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa" - informuje Polsat News.

Włochy - w niektórych miastach wraca godzina policyjna

W ostatnich dniach o wprowadzeniu godziny policyjnej poinformowały także Włochy. Ograniczenia będą obejmowały kilkanaście miejscowości, w których ogniska zakażeń koronawirusem są największe. Tam godzina policyjna będzie obowiązywała od 20.00 do 5.00. Z kolei od godziny 18.00 zamknięte będą musiały być m.in. restauracje. Ograniczenia wprowadzono w miejscowościach takich jak: San Pancrazio, Vandoies, Rodengo Ultimo, Martello, Rio di Pusteria, Castelbello Ciardes czy Caines. 

Więcej o: