Putin zadeklarował, że chce przetestować na sobie nową szczepionkę przeciwko COVID-19

Władimir Putin przyjął właśnie trzecią, przypominającą, dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Równocześnie prezydent Rosji zadeklarował chęć wzięcia udziału w testach nad nowym preparatem.
Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Badania opinii publicznej wskazują, że Rosjanie mają zastrzeżenia do skuteczności rodzimych szczepionek. Tymczasem prezydent kraju Władimir Putin zaoferował, że zostanie wolontariuszem w testowaniu nowego, donosowego, prepartu przeciw COVID-19.

Belgia. Zamieszki podczas protestu przeciw wprowadzeniu obostrzeń. Policja użyła armatek wodnych Belgia. Zamieszki podczas protestu, doszło do starć z policją [ZDJĘCIA]

Putin przyjął dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 i chce przetestować nowy preparat

Zagraniczne media rozpisują się o przyjęciu przez Putina trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Prezydent miał poinformować o tym podczas spotkania z Borysem Ługanowem, zastępcą dyrektora instytutu im. Nikołaja Gamalei. - Dzisiaj [21 listopada], na polecenie twoje i twoich kolegów, przyjąłem kolejne szczepienie - powiedział, jak cytuje Reuters. Prezydent ma czuć się dobrze.

Tymczasem indyjska agencja ANI podała, że prezydent Rosji zaproponował, że zostanie wolontariuszem w testowaniu rosyjskiego preparatu, który ma szansę stać się kolejną szczepionką przeciw COVID-19. Putin miał zapytać Ługanowa, czy może wziąć udział w eksperymencie podczas niedzielnego spotkania.

Więcej na temat pandemii koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Moskwa. Czteromiesięczny lockdown dla niezaszczepionych seniorów Moskwa. Czteromiesięczny lockdown dla niezaszczepionych seniorów

Koronawirus w Rosji. Sytuacja epidemiczna uległa delikatnej poprawie

W Rosji zanotowano spadek liczby zakażonych koronawirusem. W niedzielę 21 listopada służby sanitarne zdiagnozowały 35 681 nowych przypadków. To najmniej od 24 października. W ciągu ostatnich 24 godzin rosyjscy lekarze stwierdzili 1241 zgonów pacjentów chorych na COVID-19.

Jak wynika z danych rosyjskich służb sanitarnych, najszybciej sytuacja epidemiczna poprawia się w Moskwie. Minionej doby w rosyjskiej stolicy zdiagnozowano 2786 nowych przypadków zakażenia. To o prawie 700 mniej niż dobę wcześniej. Podobny trend zanotowano w Petersburgu i Podolsku.

Rosyjskich lekarzy wciąż niepokoi wysoka śmiertelność wśród chorych na COVID-19. Medycy apelują do Rosjan o szczepienie się i noszenie maseczek. Do tej pory w Rosji zaszczepiło się niespełna 40 procent obywateli. 

Więcej o: