USA. Napad na luksusowy sklep trwał minutę. Łom, gaz pieprzowy i nawet 80 osób w akcji [WIDEO]

W kalifornijskim mieście Walnut Creek doszło do zorganizowanego napadu na luksusowy sklep towarowy. W akcji brało udział nawet 80 osób. Policja aresztowała już pierwszych podejrzanych.
Zobacz wideo Bohaterski rowerzysta powstrzymał kradzież

Dziesiątki włamywaczy wkradło się do sklepu Nordstrom w Walnut Creek w Kalifornii. Nalot trwał zaledwie minutę. Pierwsze, prawdopodobnie związane ze sprawą osoby zostały już zatrzymane.

Walnut Creek. Grupa kilkudziesięciu złodziei obrabowała sklep Nordstrom

Nordstrom to sieć luksusowych domów towarowych, które oferują artykuły takie jak odzież, obuwie, akcesoria, biżuteria, kosmetyki i perfumy. Do napadu doszło w sobotę 20 listopada tuż przed zamknięciem placówki o godzinie 21:00. ABC News informuje, że włamywacze spryskali gazem pieprzowym jednego z pracowników sklepu, a dwie inne osoby zostały uderzone i kopnięte. Udzielono im pomocy na miejscu zdarzenia. Reporterka NBC Bay Area znajdowała się w pobliżu sklepu podczas napadu. Z jej relacji wynika, że w trakcie akcji ulicę blokowało około 25 samochodów

Jeden ze świadków powiedział natomiast w rozmowie z abc7news, że w akcji brało udział prawdopodobnie od 50 do 80 osób. Włamywacze nosili maski narciarskie, a także mieli przy sobie łomy i broń. Po minucie opuścili sklep, zabierając z sobą nieokreśloną ilość towaru.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Stany Zjednoczone. Są pierwsi zatrzymani po napadzie w Walnut Creek

W niedzielę policja przekazała, że w związku ze sprawą aresztowano trzy osoby. 30-letnią kobietę, 32-letniego mężczyznę oraz 18-latka. FOX KTUV wspomina natomiast o zatrzymaniu sześciu podejrzanych. 

Na drugi dzień po napadzie policja ostrzegała także lokalne firmy, że włamywacze mogą zaatakować ponownie. Zagrożenie nie zostało potwierdzone, ale funkcjonariusze zapewniali o "aktywnym monitorowaniu danych wywiadowczych" i zachęcali właścicieli sklepów do wcześniejszego zamykania placówek - pisze "East Bay Times". 

Burmistrz Walnut Creek Kevin Wilk powiedział, że lokalna policja dowiedziała się o planach włamywaczy na chwilę przed napadem. Nie była jednak w stanie zapobiec grabieży.

Więcej o: