USA. Napad na luksusowy sklep trwał minutę. Łom, gaz pieprzowy i nawet 80 osób w akcji [WIDEO]

W kalifornijskim mieście Walnut Creek doszło do zorganizowanego napadu na luksusowy sklep towarowy. W akcji brało udział nawet 80 osób. Policja aresztowała już pierwszych podejrzanych.
Zobacz wideo Bohaterski rowerzysta powstrzymał kradzież

Dziesiątki włamywaczy wkradło się do sklepu Nordstrom w Walnut Creek w Kalifornii. Nalot trwał zaledwie minutę. Pierwsze, prawdopodobnie związane ze sprawą osoby zostały już zatrzymane.

Protesty w AustriiFala protestów w Europie. W Holandii zamieszki na ulicach kilku miast [ZDJĘCIA]

Walnut Creek. Grupa kilkudziesięciu złodziei obrabowała sklep Nordstrom

Nordstrom to sieć luksusowych domów towarowych, które oferują artykuły takie jak odzież, obuwie, akcesoria, biżuteria, kosmetyki i perfumy. Do napadu doszło w sobotę 20 listopada tuż przed zamknięciem placówki o godzinie 21:00. ABC News informuje, że włamywacze spryskali gazem pieprzowym jednego z pracowników sklepu, a dwie inne osoby zostały uderzone i kopnięte. Udzielono im pomocy na miejscu zdarzenia. Reporterka NBC Bay Area znajdowała się w pobliżu sklepu podczas napadu. Z jej relacji wynika, że w trakcie akcji ulicę blokowało około 25 samochodów

Jeden ze świadków powiedział natomiast w rozmowie z abc7news, że w akcji brało udział prawdopodobnie od 50 do 80 osób. Włamywacze nosili maski narciarskie, a także mieli przy sobie łomy i broń. Po minucie opuścili sklep, zabierając z sobą nieokreśloną ilość towaru.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

niemiecka policja, zdjęcie ilustracyjneNiemcy. 20-latek ukradł auto. Uciekał z zaginioną nastolatką z Polski

Stany Zjednoczone. Są pierwsi zatrzymani po napadzie w Walnut Creek

W niedzielę policja przekazała, że w związku ze sprawą aresztowano trzy osoby. 30-letnią kobietę, 32-letniego mężczyznę oraz 18-latka. FOX KTUV wspomina natomiast o zatrzymaniu sześciu podejrzanych. 

Na drugi dzień po napadzie policja ostrzegała także lokalne firmy, że włamywacze mogą zaatakować ponownie. Zagrożenie nie zostało potwierdzone, ale funkcjonariusze zapewniali o "aktywnym monitorowaniu danych wywiadowczych" i zachęcali właścicieli sklepów do wcześniejszego zamykania placówek - pisze "East Bay Times". 

Burmistrz Walnut Creek Kevin Wilk powiedział, że lokalna policja dowiedziała się o planach włamywaczy na chwilę przed napadem. Nie była jednak w stanie zapobiec grabieży.

Więcej o: