USA. Są wyniki badania Joe Bidena. Lekarz: Jest pełnym wigoru 78-letnim mężczyzną

Biały Dom opublikował raport z okresowego badania lekarskiego Joe Bidena. Podsumowując jego wyniki prezydencki lekarz orzekł, że jest on zdrowy i może w pełni wykonywać obowiązki głowy państwa.

Joe Biden przeszedł badania okresowe w wojskowym Centrum Medycznym imienia Waltera Reeda w Waszyngtonie. Tam też wykonano mu rutynową kolonoskopię. Po powrocie do Białego Domu Biden powiedział, że czuje się świetnie. 

Kamala HarrisHarris pierwszą kobietą w historii z uprawnieniami prezydenta USA

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl>>>

Kilka godzin później Biały Dom opublikował sześciostronicowe podsumowanie wyników badań dokonane przez prezydenckiego lekarza Kevina O’Connora. "Prezydent pozostaje zdrowym, pełnym wigoru 78-letnim mężczyzną, który jest w pełni zdolny do sprawowania z sukcesem obowiązków prezydenta" - ocenił O’Connor.

Zobacz wideo "Już żyjemy w początkach kryzysu klimatycznego"

Lekarz prezydencki: Joe Biden na granicy nadwagi

Lekarz wskazał na dwa problemy zdrowotne - usztywniony chód i częste pochrząkiwanie. "Chód prezydenta wydaje się bardziej sztywny niż w przeszłości. On sam przyznaje, że odczuwa sztywność o poranku, która łagodnieje w ciągu dnia" - napisał lekarz. Częstsze niż w przeszłości odchrząkiwanie jest skutkiem przypadłości zwanej refluks żołądkowo-przełykowy.

O’Connor poinformował też, że podczas kolonoskopii prezydentowi usunięto niegroźny polip. Joe Biden waży 83 kilogramy co przy jego wzroście oznacza, że jest na granicy nadwagi.

Biały Dom poinformował, że podczas kolonoskopii Joe Biden był pod narkozą i zgodnie z konstytucyjnymi procedurami przekazał na ten czas władze wiceprezydent Kamali Harris, które pełniła jego funkcję przez godzinę i 25 minut.

Rafał ZiemkiewiczTaca dla uchodzców. Reakcja Ziemkiewicza: Teraz nie, szlaban, sorry

Więcej o: