Nowa Zelandia. Odnaleziono szczątki ofiar katastrofy w kopalni. Do tragedii doszło 11 lat temu

Odnaleziono szczątki ofiar katastrofy w kopalni Pike River Mine, w której zginęło 29 osób - poinformowała w środę nowozelandzka policja. Szczątki wkrótce zostaną zidentyfikowane.

Na zdjęciach, które wykonano pod koniec zeszłego tygodnia podczas głębokiego wiercenia w kopalni, uwieczniono zwłoki dwóch ciał, choć możliwe, że szczątki należą do trzech osób. Niestety z uwagi na to, że znajdują się daleko od wejścia, policja nie będzie w stanie ich odzyskać. 

Zobacz wideo 145 grindwali zginęło na plaży w Nowej Zelandii

Więcej aktualnych informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Policja: W okolicy, w której znaleziono szczątki, pracowało od sześciu do ośmiu osób

- Minęło prawie 11 lat od katastrofy w kopalni Pike River Mine, w której zginęło 29 mężczyzn. Wykonane zdjęcia wzbogacą obraz śledztwa, co umożliwia nam udzielenie odpowiedzi rodzinom - przekazał nadinsp. nowozelandzkiej policji Peter Read. I dodał, że policja nie była w stanie zidentyfikować szczątków. - Skonsultujemy się z ekspertami medycyny sądowej - zapewnił. - Na podstawie naszego dochodzenia sądzimy, że w okolicy, w której znaleziono szczątki, pracowało od sześciu do ośmiu osób - wyjaśnił funkcjonariusz. 

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

Zdjęcia szczątków nie zostaną udostępnione 

- Chciałbym podziękować pracownikom agencji Pike River Recovery Agency oraz naszym ekspertom od wiercenia i górnictwa, którzy wspierali operację wiercenia otworu wiertniczego i pomagali nam przy tej akcji - przekazał nadinsp. Read. I podkreślił, że z szacunku dla rodzin ofiar oraz trwającego dochodzenia wykonane zdjęcia nie zostaną upublicznione.

Program wiercenia otworów wiertniczych rozpoczął się w czerwcu. Prace były możliwe dzięki cyfrowemu skanowaniu i fotografowaniu warunków w kopalni w pobliżu otworów wiertniczych. Program nadal trwa i ma zakończyć się do końca 2021 roku. 

kadr z filmu 'Get vaxxed': New Zealand gang leaders unite to urge community to get vaccinated'Gangsterzy zachęcają do szczepień. "Przyjąłem dwa strzały przeciwko COVID-19"

Więcej o: