Egipt. Plaga skorpionów. Nie żyją trzy osoby, kilkaset zostało rannych

Egipt, a dokładnie jego południową prowincję Asuan, dotknęły ulewne deszcze i powodzie. Zmarły trzy osoby, jednak nie bezpośrednio z powodu żywiołu, a w wyniku ukąszeń skorpionów. Władze namawiają mieszkańców do pozostania w domu i unikania miejsc z dużą ilością drzew.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Burza gradowa i deszcze w pobliżu Nilu w Egipcie padające w piątek, 12 listopada, sprawiły, że wiele skorpionów opuściło swoje kryjówki i pojawiło się nie tylko na ulicach miasta Asuan, ale także w domach mieszkańców. Jak poinformował przedstawiciel ministerstwa zdrowia, którego cytuje lokalny portal egypttoday, 453 osób zostało ukąszonych, 207 z nich jest hospitalizowanych, a trzy nie żyją. 

Urząd Meteorologiczny Egiptu prognozuje, że warunki atmosferyczne, sprzyjające wyleganiu tych zwierząt z kryjówek, w najbliższych dniach  będą się utrzymywały.

Więcej informacji ze świata i kraju zobaczysz na stronie głównej Gazeta.pl.

Petuniabukta, Spitsbergen. Ślady odciśnięte w podmokłej tundrze. Trudno określić, sprzed jakiego okresu pochodzą, ale są to lata.Resztki. Tu mogła się wydarzyć arktyczna gorączka surowcowa. To jej pozostałości

Plaga skorpionów w Egipcie - zostały zastosowane środki ostrożności

Jak podał portal BBC News, skorpiony z gatunku Androctonus crassicauda są jednymi z najbardziej śmiercionośnych na świecie. Działanie jadu powoduje trudności w oddychaniu i drganie mięśni. Toksyny mogą zabić człowieka w niecałą godzinę. Ośrodkom medycznym zostały dostarczone dodatkowe dawki antytoksyny, która jest stosowana jako środek zapobiegawczy przed pojawieniem się objawów, ale może również zadziałać, gdy stan ukąszonej osoby zacznie się pogarszać. Ponadto władze proszą mieszkańców, aby pozostali w domach i unikali miejsc, gdzie rośnie wiele drzew.

Pomnik Pomordowanych Żydów EuropyBerlin. Turysta skakał po pomniku ofiar Holokaustu. Trafił do szpitala

Więcej o: