Wielka Brytania. 15-letni Polak zamordował młodszego kolegę. Jest wyrok sądu

Sąd w Lincoln we wschodniej części Wielkiej Brytanii skazał 15-letniego Marcela G. na 17 lat więzienia za zabójstwo. Rok temu Polak zwabił do lasu swojego 12-letniego kolegę i zadał mu 70 ciosów nożem.

Do zbrodni doszło w ubiegłym roku na terenie dystryktu Boston (hrabstwo Lincolnshire). Jak podaje w komunikacie lokalna policja, 12 grudnia w miejscowości Fishtoft znaleziono ciało 12-letniego Roberta. Chłopiec miał rany kłute szyi, klatki piersiowej i brzucha. Dzień później aresztowano w sprawie Marcela G., wówczas 14-latka. 

Zobacz wideo Arłukowicz o weekendowych protestach: Widziałem wściekłych ludzi

Wielka Brytania. 15-letni Marcel G. skazany za zabójstwo 12-latka

Podczas procesu G. utrzymywał, że działał w obronie własnej. Twierdził, że "stracił kontrolę", gdy 12-latek chciał go pchnąć nożem. Prokurator ocenił, że nie ma dowodów na to, aby jego młodszy kolega był uzbrojony. Śledczy ocenili, że zbrodnia była w znacznym stopniu zaplanowana i dokonano jej z premedytacją. Sprawca, jak wynika ze zgromadzonych dowodów, próbował odciąć głowę ofierze. Po dokonaniu zabójstwa, próbował ukryć przestępstwo i usunąć dowody, m.in. poprzez spalenie ubrań. 

8.11.2021, Warszawa, Zbigniew Ziobro na konferencji prasowejWyroku Trybunału w Strasburgu: Ziobro zwróci się do Trybunału Konstytucyjnego

Jak podaje BBC, podjęcie decyzji ws. G. zajęło ławie przysięgłych dwie godziny. Na rozprawie ojciec zabitego chłopca odczytał oświadczenie. Powiedział, że czuje się "pusty" po śmierci dziecka. - Żaden ojciec nie powinien chować swojego syna. Straciłem swoje przeznaczenie i cel. Moje życie jest na cmentarzu - powiedział. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: