Australia. Policja odnalazła 4-letnią Cleo Smith. Jest nagranie z akcji służb

Australijska policja odnalazła zaginioną w połowie października 4-letnią Cleo Smith. Służby opublikowały w mediach społecznościowych nagranie z miejsca akcji. Widać na nim jednego ze śledczych, który trzyma dziewczynkę na rękach, drugi pyta ją, czy dobrze się czuje i obiecuje, że zostanie zabrana do rodziców.

Australijska policja przekazała, że 4-letnia Cleo Smith, która zaginęła 16 października na kempingu w Quobba Blowholes, została odnaleziona o godz. 1 w środę. Dziewczynka była sama w jednym z domów w Carnarvon, ok. 70 km od miejsca zaginięcia

Zobacz wideo Pobicie trzech młodych Włochów w centrum Warszawy. Policja opublikowała nagranie

Australia. Policja odnalazła Cleo Smith. Aresztowano 36-latka

Jeden z oficerów wziął dziewczynkę na ręce i zapytał, jak ma na imię. - Mam na imię Cleo - odpowiedziała. Dziewczynka trafiła do szpitala i została przebadana, a następnie wypisana. O szczęśliwym finale akcji poinformował zastępca komisarza policji stanu Col Blanch podczas konferencji prasowej. 

Po odnalezieniu dziewczynki aresztowano 36-letniego mężczyznę. Nie postawiono mu jeszcze zarzutów, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w środę. Nie był on związany z rodziną Cleo. 

Warszawa. Protest Strajku Kobiet w rocznicę wyroku Trybunału Konstytucyjnego ograniczającego prawo do aborcjiRocznica wyroku TK ws. aborcji. Protesty w kilkunastu miastach. [ZDJĘCIA]

W mediach społecznościowych służby opublikowały również fragment nagrania z kamer jednego z funkcjonariuszy. Widać na nim moment, w którym 4-latka była wynoszona z domu, w którym została odnaleziona. - Dobrze się czujesz? Zabierzemy cię do mamusi i tatusia, dobrze? - mówi do Cleo jeden ze śledczych. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- To naprawdę wyjątkowy dzień dla Australii Zachodniej - mówił komisarz policji Chris Dawson. - Jestem w tej chwili, jak sądzę, najbardziej dumnym komisarzem policji na świecie - dodał.

Jednym z funkcjonariuszy, którzy odnaleźli Cleo, był Cameron Blaine, który opisał 4-latkę jako niesamowicie ufną i otwartą, a także bardzo energiczną. Żartobliwie określił ją małym króliczkiem "Energizer". 

Cleo SmithZaginęła 4-letnia Cleo Smith. Rodzina uważa, że w nocy została uprowadzona

Gdy dziewczynka wróciła do rodziców, było dużo przytulania, całusów i łez - opisywał Blaine cytowany przez "The Guardian". Matka Cleo opublikowała na Instagramie post, w którym podzieliła się dobrą wiadomością o odnalezieniu córeczki i zdjęciem uśmiechniętej Cleo. "Nasza rodzina znów jest pełna" - napisała. 

 

Australia. Zaginięcie Cleo Smith 

W weekend 16-17 października Ellie Smith razem ze swoim partnerem i dwójką dzieci byli na kempingu w Quobba Blowholes. W sobotę ok. 6 rano matka dzieci zorientowała, że dziewczynka zniknęła z namiotu. Po raz ostatni widziano ją w nocy ok. godz. 1.30, gdy przebudziła się i prosiła o wodę. Rodzina spała w namiocie z dwoma komorami - w jednej z nich przebywały dzieci, w drugiej matka z partnerem. 

Ellie Smith rano zorientowała się, że dziewczynki nie ma i zauważyła, że namiot był otwarty. Para ruszyła na poszukiwania i zawiadomiła policję. Od początku zakładano, że dziewczynka mogła zostać uprowadzona

Australia. 4-letnia Cleo zniknęła z namiotu nad ranemAustralia. Odnaleziono Cleo Smith. 4-latka zaginęła ponad dwa tygodnie temu

Więcej o: