Szwecja. Tragedia przed koncertem w hołdzie dla grupy ABBA. Mężczyzna spadł z 7 piętra na dwie osoby

Dwie osoby nie żyją, a jedna została przewieziona do szpitala po tym, jak 80-letni mężczyzna spadł lub wyskoczył z siódmego piętra sali koncertowej w Uppsali, 60 km od Sztokholmu. Wszystko działo się tuż przed koncertem w hołdzie dla legendarnej grupy ABBA.

Do tragedii doszło we wtorek (2 listopada) ok. godz. 19 w hali Uppsala Konsert & Kongress. Miał się tam odbyć koncert w hołdzie dla słynnej grupy ABBA, z przeróbkami ich największych przebojów. Impreza przyciągnęła prawie 1000 osób, które nie mogły się doczekać pierwszego od 40 lat albumu legendarnej szwedzkiej grupy, zapowiadanego na 5 listopada.

Koncert został odwołany. Jak informują media, pół godziny przed imprezą na dwie osoby stojące w otwartym holu spadł z wysokości 7 piętra mężczyzna. Zginął na miejscu. Życie straciła też jedna z osób, na które spadł. Druga trafiła do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Otrzymaliśmy telefon, że ktoś wyskoczył lub wypadł z dużej wysokości – relacjonował agencji AFP Magnus Jansson Klarin ze szwedzkiej policji.

Trwa śledztwo. Wiadomo, że mężczyzna, który spadł z wysokości miał ponad 80 lat. Osoby w holu, na które spadł mężczyzna, były po 60. Policja bada m.in. wątek samobójstwa. 

-  To nie wypadek spowodował upadek mężczyzny. Nic też nie wskazuje na to, że mężczyzna chciał skrzywdzić innych - powiedział Johan Thalberg, rzecznik policji.

ABBAABBA wraca po 39 latach. Zdradzili, kiedy wreszcie usłyszymy nowe utwory

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

ABBA wraca po 39 latach

Dramat rozegrał się kilka dni przed tym, jak światło dziennie miał ujrzeć nowy album zespołu ABBA - ""Voyage" - pierwszy od prawie 40 lat. Premiera płyty była połączona z trasą koncertową "Thank You For The Music". Tragedia może wpłynąć na dalsze plany muzyków. 

„W obliczu z tragedii, która wydarzyła się na koncercie w Szwecji, postanowiliśmy poczekać z zapowiedzią naszej trasy koncertowej do jutra" - czytamy na Twitterze ABBY.

ABBA jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych popowych grup w historii muzyki. Świat oszalał na punkcie szwedzkiej grupy 6 kwietnia 1974 roku. W czasie 19. Konkursu Piosenki Eurowizji międzynarodowa publiczność usłyszała po raz pierwszy piosenkę "Waterloo" i do tej pory to jeden z najlepiej znanych utworów zespołu. Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus i Agnetha Faltskog - dwie małżeńskie pary - z dnia na dzień zostali gwiazdami.

Więcej o: