Australia. Odnaleziono Cleo Smith. 4-latka zaginęła ponad dwa tygodnie temu. "Żyje i ma się dobrze"

Australijska policja poinformowała, że odnalazła zaginioną czteroletnią Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła ponad dwa tygodnie temu na kempingu na zachodnim wybrzeżu Australii. Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę, który może mieć związek z uprowadzeniem dziecka.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Policja z Australii Zachodniej poinformowała, że znalazła dziewczynkę samą w jednym z domów w Carnarvon, około 70 km od miejsca jej zaginięcia, w środę o 1:00 w nocy. "Cleo żyje i ma się dobrze" - powiedział zastępca komisarza policji stanu Col Blanch. Jak dodał, jeden z oficerów wziął ją na ręce i zapytał, jak ma na imię. - Mam na imię Cleo - odpowiedziała czterolatka.

Niedługo później funkcjonariusze aresztowali mężczyznę. 36-latek podejrzewany jest o to, że mógł mieć związek z uprowadzeniem dziewczynki. Policja podała, że nie jest on członkiem rodziny Cleo.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Sędzia (zdjęcie ilustracyjne)Norwegia. Sąd odmówił ekstradycji do Polski. "Pogorszenie sytuacji sędziów"

Zaginięcie Cleo Smith

W weekend 16-17 października Ellie Smith razem ze swoim partnerem i dwójką dzieci wybrali się na kemping do Quobba Blowholes. W sobotę około godz. 6:00 rano matka dzieci zauważyła, że z namiotu zniknęła jej czteroletnia córeczka Cleo.

Po raz ostatni dziewczynka była widziana ok. godz. 1.30, kiedy przebudziła się i prosiła o wodę. Po tym, jak się napiła, zasnęła z powrotem obok swojej młodszej siostrzyczki. Cała rodzina spała w namiocie z dwoma komorami - w jednej spały dzieci, w drugiej matka dziewczynek i jej partner. 

Jak opowiadała matka dziewczynki, kiedy obudziła się rano, natychmiast zajrzała do dzieci, by sprawdzić, czy wszystko z nimi w porządku. Kiedy weszła do drugiej komory, zauważyła, że namiot jest otwarty. W środku nie było czterolatki, a razem z nią zniknął śpiwór, w którym spała. 

Para doskonale zna okolice, w których przebywała na kempingu, dlatego natychmiast ruszyła na poszukiwania dziewczynki. Powiadomiła również policję. Służby postawiły na nogi wszystkich dostępnych funkcjonariuszy.

Od początku policja zakładała możliwość, że Cleo została uprowadzona.

William Neil 'Doc' GallagherUSA. Gospodarz chrześcijańskiej rozgłośni skazany na potrójne dożywocie

Więcej o: