Niemcy. Na pokładzie tureckiego samolotu znaleziono martwego mężczyznę. 51-latek miał COVID-19

Po tym, jak samolot tureckich linii wylądował w Hamburgu, stewardessy zorientowały się, że jeden z pasażerów nie żyje. To 51-letni mężczyzna, u którego sekcja zwłok wykazała zakażenie koronawirusem. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną śmierci pasażera.
Zobacz wideo Kiedy nastąpi szczyt zachorowań IV fali? Cholewińska-Szymańska: Może nastąpić to między 8 a 15 listopada

O sprawie informują niemieckie media, m.in. "Bild". Dziennik podaje, że tureckie linie Pegasus Airlines potwierdziły, że 25 października pasażer lotu PC1043 z lotniska Stambuł do Hamburga zmarł w trakcie lotu. Stan mężczyzny został zauważony dopiero wtedy, kiedy samolot wylądował na lotnisku. Wtedy było już za późno na jakąkolwiek pomoc.

Pegasus Airlines poinformowały, że pasażerowi pozwolono odbyć lot "po potwierdzeniu jego pełnego szczepienia, w pełnej zgodzie z przepisami dotyczącymi COVID19 obowiązującymi między Niemcami a Turcją". Jednak sekcja zwłok wykazała, że 51-latek był zakażony koronawirusem.

Linie lotnicze złożyły także kondolencje rodzinie pasażera oraz obiecały współpracę ze śledczymi w dalszym dochodzeniu. Hamburska policja prowadzi działania, które mają wykluczyć ewentualne przestępstwo.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Talibscy bojownicyAfganistan. Działacz: Talibowie mają listę osób LGBTQ+ do zabicia

Coraz więcej ofiar koronawirusa na świecie

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie przekroczyła pięć milionów. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Spośród pięciu milionów ofiar COVID-19 najwięcej jest Amerykanów. W Stanach Zjednoczonych zmarło dotąd 747 tysięcy osób. W Brazylii w wyniku powikłań po zakażeniu koronawirusem zmarło 607 tysięcy osób, a w Indiach 458 tysięcy osób. Rosja zanotowała dotąd 235 tysięcy ofiar.

Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia, Rosja i Wielka Brytania są też wśród krajów, gdzie, jak dotąd, zanotowano najwięcej na świecie zakażeń koronawirusem. Naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa policzyli, że na całym świecie doszło do tej pory do 247 milionów zakażeń.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, na świecie sytuacja pandemiczna nieco się uspokaja. Wyjątkiem jest Europa, gdzie rośnie liczba zakażeń. Najgorzej jest obecnie na wschodzie kontynentu.

Pomnik Pomordowanych Żydów EuropyBerlin. Policjanci ćwiczyli pompki na pomniku ofiar Holocaustu

Więcej o: