Teksas. Tragedia podczas wyścigów samochodowych na ćwierć mili. Nie żyje dwójka dzieci

Dwoje dzieci zginęło, a osiem innych osób zostało rannych podczas wyścigów samochodowych na ćwierć mili w Kerrville w środkowym Teksasie. Jeden z samochodów wypadł z toru i wjechał w widzów.

Ofiary wypadku podczas "Airport Race Wars 2" to chłopcy w wieku 6 i 8 lat. Wśród rannych są osoby dorosłe oraz dzieci, a także kierowca pojazdu. Poszkodowanych przewieziono do szpitali w Kerrville, Austin i San Antonio. Zdarzenie bada policja.

Jedna z rannych, 46-letnia kobieta, jest w stanie krytycznym. Ranne dzieci, 4-latek i 3-miesięczna dziewczynka, zostały przetransportowane do szpitala zapobiegawczo, ich obrażenia są niewielkie.

Brittany Lehmann, której mąż brał udział w wyścigu, powiedziała, że do wypadku doszło za linią końcową, gdzie nie było już barier ochronnych. Trasa wyścigu była zabezpieczona plastikowymi barierami wypełnionymi wodą. Widzowie mogli podejść na odległość około pięciu metrów od toru. Organizatorzy prosili, by pozostać na trawie i nie wchodzić na drogę asfaltową

Lehmann dodała, że ludzie zaczęli uciekać, gdy na miejscu pojawił się czarny dym. Służby, które jako pierwsze dotarły na miejsce, kazały zabrać dzieci z miejsca wypadku.

Zobacz wideo Zielona Góra. 62-latek zignorował czerwone światło i zderzył się z audi
Więcej o: