Szojgu ostrzega NATO. "Minister musi dobrze wiedzieć, jak takie rzeczy kończą się dla Niemiec i Europy"

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oskarżył NATO o wzmacnianie sił przy granicy z Rosją. Powiedział też, że Sojusz nie chce rozmawiać na równych prawach z Rosją o bezpieczeństwie europejskim.

"Na tle wezwań do militarnego powstrzymania Rosji, NATO konsekwentnie gromadzi siły w pobliżu naszych granic" - przekazał w sobotę szef rosyjskiego MON Siergiej Szojgu, cytowany przez agencję Interfax.

Jak dodał, NATO "nie jest gotowe" na dialog na równych prawach z Rosją.

Więcej o planach NATO i reakcji Rosji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W czwartek ministrowie obrony państw NATO na spotkaniu w Brukseli zaakceptowali strategiczny plan obrony przed potencjalnym rosyjskim atakiem. W Sojuszu panuje przekonanie, że taki plan jest niezbędny, bo Rosja rozwija zaawansowane systemy uzbrojenia i rozmieszcza wojska oraz sprzęt coraz bliżej granicy NATO.

Zobacz wideo Polacy kochają paradokumenty. Powinni też pokochać mockumenty - "The Office PL" to mocna jazda

Rosja. Reakcja MON na plan NATO

Szojgu dodał, że "niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer musi dobrze wiedzieć, jak takie rzeczy kończą się dla Niemiec i Europy". Podkreślił, że "bezpieczeństwo w Europie musi być wzajemne i nie może naruszać interesów Rosji".

Protest Matki Na Granicy przed siedzibą Straży Granicznej z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i Anny KomorowskiejPierwsze damy na granicy: Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci [ZDJĘCIA]

"Wprowadzenie NATO-wskiego planu odstraszania w Afganistanie zakończyło się katastrofą, z którą zmaga się teraz cały świat" - oświadczył rosyjski minister obrony.

Więcej o: