Holandia. Nie żyje bezdomny Polak. Został wepchnięty pod tramwaj przez nastolatków

W poniedziałek wieczorem w Hadze (Holandia) policja otrzymała zgłoszenie dotyczącego potrącenia przez tramwaj. Pomimo szybkiej akcji ratowniczej mężczyzna zmarł. Jak się okazuje, był Polakiem. Został wepchnięty pod nadjeżdżający pojazd przez nastolatków.

W poniedziałek wieczorem 18 października holenderskie służby ratunkowe i policja otrzymały informacje o wypadku. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany mężczyzna został potrącony przez tramwaj przy przystanku Anthony Fokkersingel w dzielnicy Ypenburg w Hadze.

Zobacz wideo Zielona Góra. 62-latek zignorował czerwone światło i zderzył się z audi

Holandia. Potrącony przez tramwaj mężczyzna zmarł. Zatrzymano trzech nastolatków

Jak podaje portal district8.net, ofiara to 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Poszkodowanym szybko zajął się personel medyczny, ale mimo to nie udało się uratować jego życia. 

- Śledczy kryminalistyczni prowadzili śledztwo przez całą noc. W okolicy sprawdzano również nagrania monitoringu i rozmawiano ze świadkami - podawała policja cytowana przez "De Telegraaf". Według świadków zdarzenia 39-latek miał zostać wepchnięty pod tramwaj przez grupę młodych osób w ciemnych bluzach z kapturem i charakterystycznymi białymi literami na plecach. 

Wawel. Protest w miesięcznice pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich "Oni umierają na granicy". Kaczyński przyjechał na Wawel. Napotkał protest

W związku z tymi doniesieniami policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania trzech nastolatków. Jeszcze w poniedziałek na posterunek policji zgłosił się pierwszy z nich, piętnastolatek. We wtorek zrobili to kolejni dwaj w wieku 15 i 18 lat. Wszyscy zostali zatrzymani, mogą kontaktować się jedynie z prawnikami. Policja kontynuuje śledztwo. 

 

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Holandia. Ofiara tragedii to bezdomny Polak 

Motorniczych oraz świadków zdarzenia objęto opieką psychologiczną. Haska policja w publikowanych komunikatach stopniowo podawała kolejne informacje o ofierze. Na początku ujawniono, że nie posiadał on stałego miejsca zamieszkania. Później poinformowano natomiast, że bezdomny był Polakiem. Od poniedziałku w miejscu tragedii składane są kwiaty i znicze. 

Katastrofa lotnicza w Teksasie USA. Katastrofa lotnicza w Teksasie. Samolot rozbił się tuż po starcie. Wszyscy przeżyli [WIDEO]

Więcej o: