Rosja. Izolacja osób starszych, przymusowe urlopy. Putin polecił wprowadzenie ograniczeń antywirusowych

Prezydent Rosji, w związku z trudną sytuacją epidemiczną polecił wprowadzenie nowych ograniczeń. Władimir Putin zaakceptował rządową propozycję ogłoszenia tygodnia wolnego od pracy od 30 października do 7 listopada.

W Rosji od kilku dni rejestrowanych jest około 34 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie także liczba zgonów pacjentów chorych na Covid-19. Minionej doby zmarło, w związku z zakażeniem koronawirusem 1028 osób. To najwięcej od początku pandemii.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo #WizaDonikąd. Prawda o "wycieczkach na Białoruś". "Nikt nie próbuje tego zatrzymać"

Rosja. Służby mają również rozszerzyć akcję szczepień przeciwko wirusowi SARS- CoV-2

Prezydent Rosji polecił rządowi, aby zwiększono liczbę codziennie przeprowadzanych testów, które pozwolą na wczesne zdiagnozowanie osób zakażonych koronawirusem. Rządowe służby mają również rozszerzyć akcję szczepień przeciwko wirusowi SARS- CoV-2 i zintensyfikować kontrolę przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Wcześniej administracja Moskwy ogłosiła od 25 października do 25 lutego 2022 roku częściową samoizolację dla osób, które ukończyły 60 lat i pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi.

Rosyjskie media niezależne podały, że władze stolicy rozważają krótkoterminowe zamknięcie restauracji, centrów handlowych, kin, sal koncertowych i zakazanie organizacji imprez publicznych. Lockdown w Moskwie zostanie ogłoszony, gdy do 28 października sytuacja epidemiczna w stolicy nie ustabilizuje się.

Koronawirus. 24 powiaty spełniają warunki lockdownu. Mimo wzrostu zakażeń resort nie podaje nowych kryteriówKoronawirus. 24 powiaty spełniają warunki strefy czerwonej [MAPA]

Więcej o: