Kim Dzong Un znów straszy świat. Kolejne próby rakietowe Korei Północnej

Korea Północna przeprowadziła kolejne próby rakiet balistycznych. O odpaleniu pierwszego pocisku poinformowali przedstawiciele Korei Południowej. Premier Japonii Fumio Kishida mówił o dwóch rakietach, które spadły do morza, nie wyrządzając szkód.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Korea Południowa znów eksperymentuje z rakietami balistycznymi. Wywiad Korei Południowej twierdzi, że mogły to być próby pocisków, przeznaczonych do wyposażenia okrętów podwodnych, bo zostały odpalone z okolic portu, w którym stacjonują takie jednostki.

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie" Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Była to już piąta próba rakietowa od początku września. Eksperci zwracają uwagę, że testowane były różne rodzaje pocisków. Przypominają, że północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zapowiada dalsze zbrojenia rakietowe i nuklearne. Pjongjang oskarża Waszyngton oraz Seul o wrogie zamiary i utrzymuje, że zbrojenia rakietowe i jądrowe zabezpieczają go przed inwazją.

Korea Północna znów straszy rakietami. Kolejne próby

Negocjacje nuklearne między Stanami Zjednoczonymi i Koreą Północną utknęły w martwym punkcie w lutym 2019 roku, po spotkaniu amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, które zakończyło się fiaskiem.

Po objęciu urzędu prezydenta USA Joe Biden zarządził kompleksowy przegląd polityki amerykańskiej wobec północnokoreańskiego reżimu, by określić możliwe scenariusze działania wobec rosnącego zagrożenia ze strony Korei Północnej.

Więcej o: