Strzelanina podczas imprezy na uniwersytecie w Luizjanie. Nie żyje jedna osoba, są ranni

Na uniwersytecie w Luizjanie doszło do strzelaniny. Nie żyje co najmniej jedna osoba. Według amerykańskich mediów tragedia wydarzyła się podczas imprezy powitalnej dla studentów. Kilka osób zostało rannych.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak poinformowała rzeczniczka Grambling State University w Luizjanie, po godzinie 1 nad ranem na terenie kampusu padły strzały. W wyniku poniesionych ran zmarła kobieta, która nie była studentką uczelni. Media informują, że są ranni, ale nie są podawane konkretne liczby. W doniesieniach mowa jest o "kilku" osobach. 

Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

USA. Strzelanina na terenie uniwersytetu w Luizjanie

Do zdarzenia, jak wynika z oficjalnego komunikatu uczelni, doszło podczas imprezy powitalnej. W związku ze strzelaniną odwołane zostały poniedziałkowa zajęcia. NBC podaje, powołując się na policję stanową, która prowadzi śledztwo, że jedna z postrzelonych osób jest w krytycznym stanie. 

NBC przypomina, że to już kolejne tragiczne zdarzenie, do którego doszło na uniwersytecie w ciągu ostatniego tygodnia. W czwartek zmarła na terenie kampusu jedna z osób, nie będąca studentem. Wydano nakaz aresztowania domniemanego sprawcy. Stacja podkreśla, że nie wiadomo, czy te sprawy są powiązane.  

Więcej o: