Wielka Brytania. Nie żyje parlamentarzysta zaatakowany przez nożownika podczas spotkania z wyborcami

Przedstawiciel Partii Konserwatywnej, zasiadający w Izbie Gmin sir David Amess został wielokrotnie ugodzony nożem podczas spotkania z wyborcami - podaje Sky News. Brytyjska policja przekazała, że mężczyzny nie udało się uratować. Sprawcę ataku zatrzymano.

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sir David Amess został zaatakowany w kościele metodystów Belfairs w mieście Leigh-on-Sea (hrabstwo Essex) - przekazała stacja Sky News. Do ataku doszło koło południa. 

Zobacz wideo Masowe szczepienia w Wielkiej Brytanii. Jakie są efekty?

Z informacji podawanych przez brytyjskie media wynika, że parlamentarzysta został wielokrotnie ugodzony nożem przez mężczyznę w średnim wieku. Na miejscu udzielona została mu pomoc. Polityk - jak poinformowała brytyjska policja po około godzinie - zmarł na skutek ciężkich obrażeń.

Policja z Essex zatrzymała jedną osobę. "Zostaliśmy wezwani do zgłoszenia o napaści nożem na Eastwood Rd North krótko po godzinie 12.05. Niedługo potem aresztowano mężczyznę. Nie szukamy nikogo innego" - czytamy w oświadczeniu służb.

David Amess miał 69 lat. Był posłem do Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej od 1983 roku. Od 1997 r. był posłem reprezentującym Southend West. Przed referendum w 2016 roku poparł brexit.

Poseł regularnie spotykał się ze swoimi wyborcami. W swoim ostatnim wpisie na Twitterze, zapraszał na spotkanie do kościoła w Leigh-on-Sea, gdzie zaatakował nożownik.

Więcej o: