Paragwaj. Córka gubernatora zastrzelona na ulicy. Padło 107 strzałów [WIDEO]

21-letnia Haylee Acevedo, córka gubernatora jednego z departamentów Paragwaju Ronalda Acevedo, została zastrzelona na ulicy przed nocnym klubem. Oprócz niej zginęli również jej chłopak, który miał powiązania z handlarzami narkotyków oraz dwie inne kobiety.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Afryka i Ameryka Południowa walczą z koronawirusem

Do zabójstwa doszło w sobotę (9 października) w Pedro Juan Caballero w północno-wschodnim Paragwaju. Kiedy Haylee Acevedo, 21-letnia córka gubernatora, jej chłopak Omar Álvarez, przyjaciele Kaline Reinoso i Rhamye Borges wychodzili z klubu nocnego, zostali zaatakowani przez uzbrojonych mężczyzn. Nagrania wideo z monitoringu uchwyciły moment, w którym bandyci wyskoczyli z samochodu i oddali ponad 100 strzałów. Cała czwórka zginęła na miejscu.

Ronald Acevedo: Moja córka była w niewłaściwym miejscu, z niewłaściwą osobą

Minister Spraw Wewnętrznych Paragwaju Arnaldo Giuzzio poinformował we wtorek, że we wrześniu gubernator Acevedo odrzucił ofertę dyrektora policji, który proponował ochronę jemu i jego rodzinie. Giuzzio potwierdził również, że chłopak 21-letniej dziewczyny był częścią trwającego śledztwa dotyczącego handlu narkotykami na granicy Paragwaju i Brazylii.

- Jesteśmy przytłoczeni przestępczością zorganizowaną. Moja córka była w niewłaściwym miejscu, z niewłaściwą osobą - powiedział telewizji ABC gubernator Ronald Acevedo.

Według lokalnych władz celem nie była córka gubernatora, a jej chłopak Omar Álvarez.

 

William Shatner w stroju Kapitana Jamesa T. Kirka do filmu 'Star Trek V', 1988 r.Kapitan Kirk wrócił w kosmos, tym razem naprawdę. William Shatner pobił rekord

Paragwaj. Domniemani zabójcy Haylee Acevedo zatrzymani dwa dni później

W niedzielę, dzień po zabójstwie, znaleziono spalony samochód zarejestrowany na kamerach monitoringu, który doprowadził śledczych do sprawców egzekucji. W poniedziałek policja wtargnęła do posiadłości w dzielnicy Pedro Juan Caballero w Villa Estefan. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu Brazylijczyków, którzy prawdopodobnie są zamieszani w strzelaninę. Dwóm z nich udało się uciec.

- Zbieramy wszystkie dane, przeglądamy wiele kamer. Jeden z zatrzymanych bardzo przypomina jednego z zabójców - powiedział rzecznik policji serwisowi ABC.

Poznań. Kamienica przy ul .28 czerwca 1956 w której doszło do wybuchu gazuZamordował żonę, później wysadził kamienicę. Sąd podtrzymał karę dożywocia

Więcej o: