Niemcy. Troje dzieci oddaliło się w górach od rodziców. 8-letniej Julii nie mogą znaleźć drugi dzień

Setki ratowników poszukują drugi dzień 8-letniej Julii z Berlina, która zaginęła w górach na pograniczu Bawarii i Czech. Jest to "ogromny obszar leśny", podkreśla policja, a temperatura w nocy jest bliska zera. W poszukiwaniach liczy się każda godzina
Zobacz wideo Dramatyczna akcja ratunkowa. 9-letnią Isabele odkopywano gołymi rękami

W niedzielę dziewczynka była z rodziną na wycieczce w górach w Lesie Czeskim (zw. też Lasem Górnopalatynackim) na pograniczu Czech i Bawarii - dwa kilometry od bawarskiego miasta Waldmünchen. Julia z bratem i kuzynem oddalili się od dorosłych w trakcie zabawy. Rodzice znaleźli jedynie dwóch chłopców, 8-latka zniknęła bez śladu. Gdy ich poszukiwania się nie powiodły, poprosili o pomoc ratowników górskich. Jak podał dziennik "Bild", rodzina została objęta opieką psychologa.

8-letnia dziewczynka zaginęła w górach. Szuka jej 800 osób

Do tej pory w akcję zaangażowało się ponad 800 służb - zarówno z Czech, jak i Niemiec. Od niedzieli ekipy poszukiwawcze nie trafiły na żaden ślad dziewczynki. Co gorsza, temperatura w nocy oscyluje wokół zera stopni.

Ratownicy przeczesywali teren pieszo, przy użyciu pojazdów terenowych i przy pomocy 40 psów tropiących, które również nie były w stanie określić kierunku drogi Julii. W powietrze wzbił się też helikopter z kamerą termowizyjną, ale z powodu złych warunków pogodowych nie mógł ponownie wystartować. 

We wtorek do akcji ruszyły posiłki z Rosenheim. Alpejska grupa zadaniowa jest  w drodze. Poszukiwania będą kontynuowane przy użyciu wszystkich dostępnych sił.

Apel o pomoc. Czy ktoś widział dziewczynkę w czerwonych butach? Liczy się każda godzina

Na Twitterze pojawiły się apele do tych, którzy w niedzielę między godziną 15:00 a 19:00 przebywali na spacerze w okolicach góry Czerchov. Być może ktoś widział 8-letnią dziewczynkę ubraną w niebieską kurtkę, jeansy i czerwone buty. Policja zaznacza, że liczy się każda godzina.

38-latek zatrzymany w związku ze śmiertelnym potrąceniem 4-letniego dzieckaŚmiertelne potrącenie 4-latka. Policja zatrzymała 37-letniego kierowcę

Więcej o: