Rosja. Katastrofa samolotu. Nie żyje kilkanaście osób

Według wstępnych ustaleń 16 osób zginęło w katastrofie samolotu w Republice Tatarstanu (część Federacji Rosyjskiej). Początkowo agencje informowały o 19 ofiarach. Oficjalnie służby ratownicze nie chcą na razie podać konkretnej liczby zabitych i rannych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Maszyna L-410 należąca do lokalnego aeroklubu rozbiła zaraz po starcie. Jak podają władze aeroklubu, na pokładzie samolotu znajdowali się w większości spadochroniarze. 

Zobacz wideo

Katastrofa samolotu w Tatarstanie

O 9.11 czasu moskiewskiego lekki samolot typu L-410 wystartował z lotniska należącego do aeroklubu w Manzelińsku w Tatarstanie. Leciał nieco ponad kilometr, a następnie rozbił się. Według agencji Ria Novosti zginęło 16 osób. Maszyna L-410 przewoziła 23 osoby, w tym 2 pilotów i 21 spadochroniarzy. 

Radio Echo Moskwy podało, że według świadków, samolot rozpadł się na kilka części, ale nie wybuchł pożar.

L-410 był eksploatowany od 1987 roku. Wcześniej latał w Siłach Powietrznych ZSRR, następnie był magazynowany a potem przeniesiony do aeroklubu.

Na miejscu katastrofy pracują służby. 

We wrześniu tej samej produkcji samolot L-410 runął na ziemię w obwodzie irkuckim. Zginęły wtedy 4 osoby, a 12 zostało rannych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (tłum - zdęcie ilustracyjne) Spis powszechny 2021. GUS wystawia zgłoszenia na policję

Więcej o: