USA. Jeden z 15 najbardziej poszukiwanych ludzi w Stanach był na meczu Dodgersów?

John Ruffo jest nieuchwytny od 23 lat. Miał odsiedzieć wyrok 17 lat więzienia za oszustwa finansowe na kwotę 350 mln dolarów. Kilka lat temu amerykańskie służby dostały informację, że Ruffo mógł być obecny na meczu baseballa. Teraz, w nadziei na pomoc obywateli, śledczy udostępnili zdjęcia z trybun. - Świat jest dziś o wiele mniejszy. Wystarczy nam jedna wskazówka, by go złapać - mówił dyrektor ds. Służby Szeryfów USA.
Zobacz wideo Poszukiwany z narkotykami nie zatrzymał się do kontroli i chciał potrącić policjanta

John Ruffo jest bezskutecznie ścigany od 1998 roku. Mężczyzna znajduje się na liście 15 najbardziej poszukiwanych ludzi przez amerykańską agencję federalną USMS (ang. United States Marshals Service). 

USA. Wyłudził 350 milionów dolarów, od 23 lat pozostaje nieuchwytny

Za pomoc w odnalezieniu Ruffo agencja federalna obiecuje nagrodę w wysokości do 25 tys. dolarów (prawie 115 tys. zł). Jak można przeczytać w liście gończym wystawionym przez służby, Ruffo miał odbyć wyrok 17 lat pozbawienia wolności, jednak po wpłaceniu 10 milionów dolarów kaucji uciekł wraz ze współoskarżonym wspólnikiem. Mężczyźni wymyślili przekręt, w którym namawiali banki do kredytowania fikcyjnego programu. W efekcie Stany Zjednoczone i zagraniczne banki straciły łącznie 350 milionów dolarów, z czego około 13 milionów nigdy nie odzyskano.

- Wymknął się prawie 23 lata temu, ale świat jest dziś o wiele mniejszy niż wtedy, gdy Ruffo uciekł - powiedział w ubiegłym roku dyrektor ds. Służby Szeryfów USA Donald Washington. - Chociaż jest możliwe, że znajduje się w Stanach Zjednoczonych, mocno wierzymy, że John Ruffo mieszka za granicą, prawdopodobnie w Europie, na Karaibach lub w Ameryce Środkowej czy Południowej. Wystarczy nam jedna wskazówka, aby go złapać. Do tej pory prawdopodobnie ma już ugruntowaną pozycję [...]. Mógłby być w dowolnym miejscu na świecie.

Turek. Policja poszukuje mężczyznę podejrzewanego o oszustwo 'na legendę'. 74-latka strąciła 53 tysiąceTurek. Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o oszustwo "na legendę"

Poszukiwany John Ruffo był na meczu baseballa? Jego kuzynka twierdzi, że zobaczyła go w telewizji

Mężczyzna po raz ostatni był widziany 9 listopada 1998 roku, kiedy wypłacał pieniądze z bankomatu w Queens w stanie Nowy Jork. Jak jednak czytamy na portalu ABC 7 Chicago, pięć lat temu amerykańskie służby otrzymały informację, jakoby na trybunach baseballowego meczu w Los Angeles siedziała osoba pasująca do opisu zbiega. Ruffo miał zostać wypatrzony przez kuzynkę, która oglądała w telewizji mecz Dodgers-Red Sox. Nagle jej uwagę przykuł znajomo wyglądający mężczyzna. Teraz służby zdecydowały się opublikować zdjęcie ze stadionu, gdyż - jak twierdzą - opinia publiczna może odegrać kluczową rolę w ustaleniu, czy Ruffo rzeczywiście brał udział w tym wydarzeniu. 

Jacek JaworekJacek Jaworek wciąż na wolności. "Poszukiwania mogą trwać nawet kilkanaście lat"

Rysopis Johna Ruffo. Lubi hazard, dobre wina i ładne hotele. Nie toleruje laktozy

John Ruffo urodził się w 1954 roku, ma więc 67 lat. Mierzy około 167 cm wzrostu, w chwili zniknięcia ważył 77 kilo. Jak czytamy w komunikacie amerykańskich służb, mężczyzna "znany jest z tego, że zna się na komputerach, lubi dobre wina, hazard i ładne hotele. Podobno nie toleruje laktozy". Nazywano go także mistrzem manipulacji. Dodatkowe informacje na temat poszukiwanego można znaleźć na stronie USMS.

Więcej o: