Japonia. Potężne trzęsienie ziemi wstrząsnęło Tokio. Czy jest zagrożenie tsunami?

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 wstrząsnęło Tokio oraz pobliskimi prefekturami. Nie ma doniesień o poważnych szkodach, jednak odnotowano przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia w funkcjonowaniu kolei.

Trzęsienie ziemi w Japonii miało miejsce około godziny 22:40 czasu lokalnego. Ziemia zatrzęsła się w regionie Tokio oraz prefekturach Saitama i Chiba. Wstępna siła trzęsienia ziemi wyniosła 6,1 w skali Richtera oraz +5 w siedmiostopniowej japońskiej skali intensywności sejsmicznej - podaje japońska agencja prasowa Kyodo News

Zobacz wideo Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Miasto Petrinja zostało zrujnowane

Japonia. Nie ma zagrożenia tsunami, elektrownia jądrowa działa bez zarzutu

Trzęsienie ziemi w okolicach Tokio spowodowało, że w 250 gospodarstwach domowych zabrakło prądu. Odnotowano także utrudnienia w funkcjonowaniu transportu publicznego - kursowanie niektórych pociągów, w tym pociągów Shinkansen, zostało zawieszone. 

Premier Fumio Kishida, którego rząd natychmiast powołał grupę zadaniową do reagowania w sytuacjach kryzysowych, powiedział dziennikarzom, że nakazał urzędnikom pomóc ofiarom trzęsienia i zapobiegać dalszym szkodom. Władze centralne i lokalne przekazały mediom, że nie ma zagrożenia tsunami. Nie wykryto także żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu pobliskiej elektrowni jądrowej. 

Prezydent Turcji Recep Tayyip ErdoganTurcja ratyfikowała paryskie porozumienie klimatyczne. Jako ostatni kraj G20

Więcej o: